Завантаження новин...

Входимо в історію – висаджуємо молодий ліс!

Весна в розпалі, а значить, лісівники розпочали лісовідновлювані роботи. Тож, взявшись за своє незмінне знаряддя праці, Меч Колесова, житомирські лісівники висаджують молодий ліс. 
Посадка лісу для кожного лісівника найголовніше покликання, яке передається з покоління в покоління. Ще наші пращури докладали максимум зусиль для збереження та відтворення лісів. Їх праця – мальовничі краєвиди нашого Полісся якими ми насолоджуємося та маємо зберегти і примножити для прийдешніх поколінь. 
Державне підприємство «Житомирське лісове господарство» долучилося до головної акції з висадки дерев – всеукраїнського проекту «Озеленення планети» (Greening of the Рlanet), в рамках якого саме 10 квітня заплановано висадити 1 мільйон дерев за 1 добу у 100 країнах світу.
Варто відмітити, що в Березівському лісництві створено історичне насадження, адже було висаджено 30 сосен на честь 30-річчя Незалежності України, котрі Житомирщині надіслала Львівщина.
В рамках акції «Створюємо ліси разом» заліснення проводиться в кожному із лісництв підприємства. Приємно, що до посадки лісу щороку долучаються школярі та студенти, адже метою таких лісокультурних міроприємств є залучення якнайбільше коло людей, а особливо молоді. На жаль, цьогоріч карантинні обмеження не дозволяють нам в широкому колі проводити висадку лісу.
Під час весняної посадки лісу по підприємству загалом запроектовано створення лісових культур на площі 130 га. Наразі, підприємство на стадії завершення проведення лісокультурних міроприємств.
Наостанок хочеться пригадати поетичні рядки з вірша Максима Рильського «Маркові дуби»:
Дуби ростуть поволі, неквапливо;
Хто садить дуба – той його можливо,
І не побачить вищим, аніж сам.
Це – дар майбутнім, скажемо, літам, 
Привіт іще незнаним поколінням….
 
Ірина Шевчук, ДП «Житомирський лісгосп».