Завантаження новин...

Лісівники закликають громадян до екололгічої вихованості!!!!

Послухай, як струмок дзвенить, Як гомонить ліщина, З тобою всюди, кожну мить Говорить Україна. Послухай, як трава росте Напоєна дощами, і як веде розмову степ З тобою колосками. Послухай, як вода шумить, - Дніпро до моря лине. З тобою всюди, кожну мить Говорить Україна....
Щороку навесні кожен дивується та обурюється через засмічення лісів, полезахисних лісосмуг, узбіччя доріг горами побутового, будівельного сміття. 
Купи пластику, скло, бляшанки та інший усілякий непотріб після сходження снігового покриву вражають своїми об’ємами. Саме з приходом весняних погожих днів у лісівників розпочинається лісокультурна кампанія. Всі їх сили спрямовані на те, щоб вчасно і якісно виконати своє головне завдання – посадити молоді ліси. Проте паралельно працівники лісової охорони змушені прибирати сміття – не лише в підпорядкованих їм лісових масивах, а й вздовж узбіч доріг і авторас, що проходять через ліси, адже результати безкультурної реальності нашого сьогодення спостерігаються на кожному кроці. Незважаючи на неодноразові звернення працівників державної лісової охорони, встановлення застережливих інформаційних знаків та аншлагів про неприпустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами, мешканці міст і прилеглих населених пунктів продовжують вивозити сміття та всілякий непотріб у лісові масиви, полезахисні лісові смуги.
Напевно, ще років 30 тому, коли купували продукти харчування у склі або загортали все у газети, а пластикові пакети бережно прали і сушили, коли не виробляли штучних упаковок, проблеми засміченості лісових масивів майже не існувало. Сьогодні ж проблема надмірної засміченості навколишнього середовища щороку набуває дедалі загрозливіших масштабів. Спілкування з природою практично всюди супроводжує небажаний «свідок» - пластик та інше побутове сміття. Для пересічного українця, який «впевнено» йде у Європу, нормальним є викинути непотріб з вікна автівки на узбіччя траси чи, приміром, завезти будівельне сміття з дачі у сусідню лісосмугу…
Варто відмітити, що найбільше потерпають від засмічення лісництва, лісові масиви яких межують безпосередньо з містом, дачними масивами, вздовж автодоріг місцевого значення. Місцеві жителі не соромлячись вивозять весь непотріб в ліс,  водії далекобійних автомобілів зупиняючись перепочити теж «прикрашають» узбіччя доріг пляшками та поліетиленовим сміттям. 
Богунське лісництво – одне із лісництв, лісові масиви якого примикають до м. Житомир та протягуються вздовж декількох дачних масивів, автодороги Київ-Чоп, найбільш населених приміських сіл, і тут всюди «людські привіти» – СМІТТЯ!!!!
«Берегти ліс, не смітити в лісі, не завдавати йому шкоди – істини відомі кожному. Але надто часто люди про них забувають. Адже не лише в місцях масового відпочинку, а й навіть у віддалених куточках, скрізь видно сліди варварства і неохайності людства. Тому, постає логічне запитання: щоб не обурюватися через сміття на кожному кроці, може треба просто не смітити і долучатися до європейської моди – жити в чистоті», –  з обуренням розповідає старший майстер Богунського лісництва Сергій Бойко. Саме його майстерська дільниця № 2, лісові масиви якої розташовані в районі доріг на Давидівський дачний масив, села Садки, де просто майстри лісу втомилися боротися з сміттєвим безладом. 
Хоча лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку громадян в лісі облаштовуючи вздовж автодоріг, в різних мальовничих куточках спеціально пристосовані місця для відпочинку на природі. Тут тобі і альтанки з столиками та лавками, місця для розведення вогню, контейнери для збору сміття. Створення в лісових масивах таких рекреаційних пунктів є одним з важливих заходів, спрямованих на охорону та захист лісу. Проте, відвідувачі і тут залишають після себе гори сміття.
«Ні проведення роз’яснювальної роботи з населенням, встановлення природоохоронних стендів з закликами не засмічувати та берегти від пожеж ліс, також проводяться суботники з прибирання не дають результату. До екологічної чистоти  окремих громадян не можливо достукатись. Хоча природа віддячить нам, людям, за нашу повагу: ягодами, грибами, лікарськими рослинами, місцями для відпочинку та чистим повітрям», – зауважує Сергій Бойко.
Як говорить народна мудрість: «Чисто там, де не смітять», тож лише спільними силами, коли кожен відвідуючи чи відпочиваючи в лісі почне прибирати після себе буде чисто. Ліс – це справжні легені планети, до яких потрібно відноситися з турботою, – вкотре наголошують лісівники та закликають населення до екологічної чистоти в житті.
Ірина Шевчук, ДП «Житомирський лісгосп»