Завантаження новин...

Житомирські лісівники закликають громадян не палити суху траву

Після  зими всі з нетерпінням чекають весняних теплих днів. Цьогорічна рання весна вже з перших днів принесла тепло та всі хутчіш почили упорядковувати свої садиби, подвір’я або прилеглу територію. Це призводить до масового спалення населенням сухої трави, листя, чагарників, очеретів.
Найбільше лісівників турбує те, що такі весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко стає неконтрольованим і враз може переміститися з полів, пасовищ, очеретів, господарських угідь до лісових насаджень. І тоді невинне багаття дуже швидко може перетворитися у справжнє стихійне лихо.
Нагадуємо, що згідно з чинним законодавством спалювати суху рослинність заборонено. Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).
Державна лісова охорона Житомирського лісгоспу закликають громадян до бережного та відповідального ставлення до природи. Тому, перед тим, як підпалити суху траву, пам'ятайте про можливі наслідки і відповідальність перед законом!