Завантаження новин...

Всі зруби минулого року буде відновлено

   Лісівники ДП «Лугинський спецлісгосп» готові до проведення весняної лісокультурної кампанії. Та, на жаль, погода вносить свої корективи. Тому підготовлена та відремонтована за зимовий період техніка та дбайливо вирощені сіянці чекають свого часу.

   Навесні 2021 року в ДП «Лугинський спецлісгосп» планується створення 144 га лісових культур та на 25 га буде проведено заходи сприяння природному поновленню (мінералізацію грунту). Всього площа суцільних зрубів 2020 року становить 193 га, частина з них була заліснена ще восени. Сіянці хвойних порід для майбутніх насаджень (сосна та модрина) були вирощені в теплицях підприємства, сіянці дуба та інших листяних порід будуть взяті з тимчасових розсадників по кожному з лісництв та, частково, закуплені. Восени було проведено підготовку грунту під створення лісових культур на площі 50 га.

   Для забезпечення потреб лісгоспу садивним матеріалом на наступний рік в розсадниках плануємо висіяти 2191 кг насіння листяних порід (з них 2000 – дуб звичайний), яке було заготовлено підприємством. В теплицях та коробах буде висіяно 45 кг насіння хвойних порід (сосна звичайна, модрина, ялина).

  Відбір ділянок під лісові культури та сприяння природньому поновленню проводився шляхом детального огляду кожної з них. Під час розроблення проектів лісових культур були враховані рекомендації Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства щодо створення куліс листяних порід вздовж доріг, на межі з землями сільськогосподарського призначення і хвойними насадженнями та обсаджування ділянок по периметру. Дані заходи проводяться для зниження пожежної небезпеки в лісах та для приваблення птахів, які є природними ворогами більшості шкідливих комах.

   Всі майбутні культури будуть змішаними, оскільки вони є більш продуктивними та стійкими до пожеж, хвороб та шкідників у порівнянні з чистими. Основною лісоутворюючою породою для нашого підприємства, як і для всього Полісся, є сосна звичайна. ЇЇ плануємо висаджувати разом з дубом звичайним, березою повислою та модриною європейською в залежності від лісорослинних умов. Також можливе введення одного ряду дуба червоного в місцях поширення кореневої губки та як кормової бази для тварин. На ділянках з більш родючими грунтами буде створено дубові лісові культури за участю сосни звичайної, модрини європейської, горіха чорного.

   Для того, щоб маленькі рослини стали лісом, недостатньо просто їх висадити. Необхідно своєчасно проводити догляд за молодими посадками, якого в цьому році лісгосп планує зробити 300 га. За результатами осінньої інвентаризації 90 га лісових культур 1-3 року вирощування потребують доповнення, що також буде проведено навесні.

  Лісівники, як завжди відповідально ставляться до своєї роботи, адже від неї залежить не лише економіка підприємства, а й майбутнє регіону в цілому.