Завантаження новин...

ВІН ЗАВЖДИ У ТУРБОТАХ ЗА ЛІС

 
 
 В перших числах  жовтня 2009 року, наказом Державного агентства лісових ресурсів України, на посаду директора державного підприємства «Словечанське лісове господарство» було призначено  Олександра Денисовича ПАВЛУШЕНКА (на знімку праворуч).  
   І хоча з тих пір уже спливло 10 років, в деталях пам’ятаю, як відбулося наше перше знайомство з  новопризначеним директором. Адже лише через два місяці Олександр Денисович погодився дати своє перше інтерв’ю на цій посаді для «Овруцького голосу».
 На наше запитання,  які у Вас перші враження від побаченого тут, про колектив, він тоді мовив:
- Без перебільшення, мабуть, скажу, що наше Полісся – край чудовий, найбільш красивий. Та й люди тут працьовиті, вміють досягати наміченого. 
До речі, в цьому переконався і за перші два місяці роботи. Хоча колектив ДП «Словечанський лісгосп» тоді криза теж не оминула. Тут було скоротилася реалізація продукції, з’явилися борги по зарплаті, різних податках.
Та дирекція, разом із спеціалістами і робітниками, не стали нарікати на труднощі, а разом шукали вихід із становища, що склалося, нарощували виробництво, реалізацію. Бо, як наголосив новий директор, який виріс у лісівничій родині на Олевщині, знає проблеми лісової галузі ще з дитинства. Тож розраховуючи на підтримку трудового колективу, готовий вирішувати складні виробничі завдання та йти до нових здобутків  на користь лісового господарства України.
І слова свого директор державного підприємства «Словечанське лісове господарство» прагне дотримуватися.
  А почав новий директор все із простого, звичайного наведення порядку в асортименті деревини. Адже після розкряжування її на нижньому складі чимало деревини йшло у дрова, ціна на які не висока.  З його ж ініціативи почали доплачувати робітникам за раціональне розкряжування, за рахунок чого заробітна плата працівників зросла на 10 - 20 %. І дров у відходах відразу поменшало, а ділової деревини побільшало.
Друге. На нижньому складі підприємства почали ширше використовувати сушильні камери не тільки для дощок, а й інших пиломатеріалів. Особливо для сушіння тієї продукції, яка йшла за кордон. Відтак, вона у ціні автоматично зросла на 15 – 16 євро за кубометр.
І після цього в  лісівників Словечного, звичайно, побільшало покупців.  За короткий строк підприємством було  підписано  кілька контрактів на поставку  своєї продукції в Білорусію, Польщу та інші країни світу. Як результат, вже за перші два місяці лісгосп з новим директором збільшив реалізацію своєї лісопродукції більш як на 400 тис. гривень і в листопаді того ж 2009 року вона уже перевищила 2 млн. гривень.
Відтак, вдалося ліквідувати борги по зарплаті, тоді ж почалася сплата поточних податкі і внесків до Пенсійного фонду, провели реструктуризацію старих боргів і приступили до їх погашення. І при всьому  цьому за кілька місяців  дирекція підвищила зарплату усім членам колективу в середньому на 15 відсотків.
А пішли справи на краще, то в лісгоспі знову запрацювала робітнича їдальня, де можна ситно пообідати.  
 Більше уваги почали приділяти і  членам свого колективу, а в тяжку хвилину тут прагнуть завжди матеріаально допомогти їм. Згодом дирекція й профком  підприємства , який очолює Віктор Хоменко, організували щорічне оздоровлення на півдні країни своїх працівників та  дітей їхніх родин
- Та інакше й бути не може, - посміхаючись завжди стверджує Олександр Павлушенко. - Для мене словечанські ліси  стали частиною мого життя. Тут мої друзі, які  бережуть зелені насадження, доглядають і вирощують  ліс, тут моя домівка.   
 Отож і не дивно, що за кілька років (а  ДП «Словечанський лісгосп» та газета «Овруцький голос» вже давно стали  своєрідними партнерами і ми тут буваємо досить часто – прим. редакції)   в лісгоспі, здається, все змінилося до невпізнаваності. На нижньому складі підприємства з’явилися станки для окорювання деревини і коління дров, удосконалено розкряжування хлистів і виготовлення вагонки, на території лісництв з’явилися теплиці і парники для вирощування декоративного посадкового матеріалу.  
   Одним словом, тут завжди щось з’являється нове, є на що подивитися, щоразу щось змінюється. Навіть саме адмінприміщення дирекції лісгоспу, приміщення лісництв в оточенні туй, самшиту та інших декоративних рослин після ремонту стала нагадувати казкові лісові будиночки.
  - Та головне для лісівника, звісно, збільшення насаджень, - говорить директор. -  Тому наш колектив  з року в рік проводить відтворення лісів на площі  близько 529 га при річному плані 500 га. Всього ж, протягом 10-ти років,  лісництвами лісгоспу відтворено лісових насаджень на землях державного лісового фонду  площею близько 6169 га.  При цьому висаджено  близько 40715 млн. шт. сіянців деревних та чагарникових порід, власноруч вирощених в лісових розсадниках турботливими руками лісівників.     
 Щоб забезпечити потреби підприємства у якісному посадковому матеріалі, постійно займаємося заготівлею  власними силами лісового насіння. Завдяки цьому висока приживлюваність лісових культур. Всього ж на ведення лісового господарства спрямовуємо до 40  млн. грн. за рік. І все за рахунок власних коштів.
  Одночасно лісгоспом робиться все для того, аби не зменшувалася реалізація продукції  - з початку нинішнього року її відправлено замовникам більш як на 150  млн. грн.  
Варто зазначити, що при цьому збільшено й переробку деревини на сучасному устаткуванні, зросла і її реалізація на внутрішньому ринку.
Отож і не дивно, що  сума чистого прибутку за 10 років виросла в 103 рази (з 17 тис. грн у 2009 році до 1753 тис. грн у 2018 році), а середньомісячна заробітна плата 1 штатного працівника зросла з 1096 (була за 2009 р)  до 8612 (Зараз) гривень.
 Варто додати, що, саме під вмілим керівництвом О.Д. Павлушенка, ДП «Словечанське лісове 
 господарство» в 2017 році було визнано кращим підприємством Житомирської області.                     
За десятиріччя  в  Словечанському ДП   більше уваги почали приділяти й охороні праці, захисту лісу та питанням пожежної безпеки. Для цього лісівники не лише створюють мінералізовани смуги,    ведуть відеоспостереження за лісовими масивами, постійно поповнюють парк  пожежних автомобілів та інших механізмів для боротьби з лісовими пожежами, тут також, вперше у районі, для контролю за лісами почали використовувати квадрокоптер, а й облаштовують місця для масового відпочинку людей,створюють спеціальні реекраційні зони.  
 - Звичайно, за всім цим стоять конкретні люди, їх наполеглива праця. Таких, наприклад, як лісничий Тхоринського лісництва Олексій Гриб, Можарівського -  Олександр Єфимов, Сирницького – Юрій Левицький, головні спеціалісти Володимир Соляр,Тарас Содолинський, Михайло Купневич, Наталія Радкевич під керівництвом яких підлеглі  регулярно виконують планові завдання.  
   Одним словом, лісгосп, його виробничі підрозділи  всі ці десять років продовжують змінюватися завдяки людям, які натхненно творять справу свого життя під керівництвом ініціативного директора лісгоспу Олександра Павлушенка.
 Підприємство активну участь приймає і в житті районної та Словечанської сільської громади, допомагаючи у вирішення життєвих негараздів, займаючись волонтерською діяльністю, запрошуючи населення до різних акцій   («Допоможи пташці»,  «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Ліс починається з насінини», «Кращий вальник лісу», конкурсу на кращий дитячий твір та малюнок). Діти лісівників отримують направлення на навчання до лісівничих закладів з обов’язковим  подальшим працевлаштуванням.
 За свою віддану працю та наполегливість, як директора ДП «Словечанське лісове господарство»,  Павлушенка О.Д. жителі нашого краю обирали депутатом Овруцької районної ради, а нині він представляє   інтереси своїх виборців у Житомирській обласній раді.   Його вищестояче керівництво неодноразово заохочувало  преміями, подяками та грамотами. Має він і грамоту Верховної Ради за сумлінну працю, а Указом президента йому присвоєне почесне звання «Заслужений лісівник України».  
Втім головним визнанням Олександр Денисович вважає повагу від колег та шану від людей, адже це найкраще свідчення, того, що не помилився з вибором життєвого шляху.
 Шановний  Олександр Денисович! Прийміть наші сердечні привітання з таким прекрасним ювілеєм – 10-річчям роботи на посаді директора ДП «Словечанське лісове господарство». Зичимо Вам невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів. Бажаємо, щоб підґрунтям щасливого життя та плідної праці були міцне здоров’я, серце сповнене любові та добра, натхненна думка й щирі почуття.
            Іван ДУБНИЦЬКИЙ