Завантаження новин...

Верхівковий короїд продовжує знищувати ліс

Днями на підприємстві було проведено обстеження хвойних насаджень  Радчанського та Заліського лісництв. В обстеженні, крім спеціалістів спецлісгоспу взяли участь науковий співробітник, аспірант Жуковський О.В. та старший науковий співробітник Поліського філіалу УКРНДІЛГА, кандидат біологічних наук Орлов О.О.
Під час обстеження було підтверджено, що переважаючим шкідником  соснових насаджень є верхівковий короїд, шестизубий короїд та трахеомікоз. Зі слів науковців суттєве збільшення популяції шкідників зумовлене, насамперед, масовим ослабленням деревостанів через кліматичні зміни та порушення водного живлення лісів.
Раніше,  такі шкідники теж були. Але сосни «відбивалися» від вбивць власною смолою. Наразі ж напад настільки концентрований та агресивний, що своїми силами дерева короїда не подолають.  Адже на одному дереві налічують від 5 до 15 тисяч особин.
Найчастіше  комахи вражають дерева віком від 40 років. У цих дерев – сухі крони і поруділа, поїдена кора. Усередині ж - на верхівці стовбур дерева повністю синій, трохи нижче – діаметр синього кола менший, а нижня частина дерева ще зовсім здорова. Тож якщо аналізувати зруб лише за пеньком, то можна подумати, що зрізали цілком здорове дерево. На жаль, науковці певні – найближчих кілька років верхівковий короїд природним чином нікуди не зникне. Натомість, шкідник поширюватиметься ще масштабніше і вбиватиме ліси цілими масивами.
   
В рамках ознайомлення громадськості з проблемою всихання спеціалісти підприємства провели пізнавальний відеоурок з учнями старших класів Народицької гімназії. Було переглянуто фільм «Сосни гинуть» , а по закінченні  обговорення цього «болючого» для всіх питання.