Завантаження новин...

В цьому році в Овруцькому лісгоспі посадили 233 гектари лісу

Найбільше лісових культур створили в Ігнатпільському та    Бережестському лісництвах – 61 та 40  гектарів відповідно. 97% усіх площ  відведено під сосну – саме вона найкраще почуває себе в цих лісорослинних умовах, 3% - під дуб. Особливо радує лісівників те, що фактично стовідсотково створені культури прижилися. Цьому сприяли як  погодні умови,  так і дбайливий догляд впродовж всього вегетаційного періоду. 
Крім штучного створення лісових культур, овруцькі лісівники проводять сприяння природному поновленню:головну породу підсівають насінням, а місцями – й саджанцями.
Як тільки завершилися цьогорічні лісокультурні роботи – працівники лісгоспу вже готуються до наступної весни: аби знати, скільки мають сіянців і в якому вони стані – провели інвентаризацію посівів в розсадниках та теплицях.  Виявилося, що найкращий садивний матеріал має Ігнатпільське лісництво, вирощений в контрольованому середовищі.
Загалом у всіх лісництвах інвентаризаційні комісії нарахували майже 2,2 мільйони стандартних сіянців: 1,9 мільйона штук сосни звичайної, 55 тисяч штук дуба, та ще різні декоративні породи для озеленення. Лісівники запевняють: їх повністю вистачить для заліснення площ, запроектованих на наступний рік.
Додамо, що в 2019 році в Овруцькому лісгоспі лісовідновлення запланували на площі 400 гектарів. При проектуванні лісокультурних робіт лісівники планують такі заходи, щоб майбутні насадження були  високопродуктивними  та біологічно стійкими. 
Надія Дворак, інженер лісових культур