Завантаження новин...

У ДП «Овруцьке СЛГ» побудовано та запущено у виробництво нові теплиці.

Одним із пунктів стратегічного розвитку нашого підприємства є впровадження нових методів лісовідновлення, нових схем змішування основних лісоутворюючих порід, нових технологій заготівлі лісового насіння та вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою.

Цьому питанню приділяється значна увага. Лісгосп побудував у Виступовицькому лісництві нові сучасні стаціонарні теплиці під вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Тепличний комплекс складається з двох теплиць розміром 10*50 м сумарною площею 0,10 га.

Теплиці каркасно-арочного типу з профільної труби з плівковим покриттям в два шари, між якими накачується повітря для утворення повітряного прошарку як теплоїзолятора, що забезпечує створення своєрідного мікроклімату в теплиці, який передбачає температуру від 15 до 25 градусів цельсія. Теплиця має для провітрювання дві фрамуги в торцях теплиці та суцільне бічне провітрювання з однієї сторони. Теплиці оснащені автоматизованою системою поливу. Для поливу використовується вода яка знаходиться в двох ємностях об’ємом 10 м3. Ємності встановлені на сонці для підігріву води яка закачується із свердловини. Полив проводиться автоматично за допомогою насосної групи та програматора.

Придбано 10000 пластикових касет шведського виробництва, які наповнено торфосумішшю та висіяно насіння сосни звичайної. Роботи по наповненню касет виконали ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр» . Касети розміщенні у дерев’яні підставки по 25 штук у кожній, одна теплиця площею 0,05 га вміщує 200 підставок і відповідно 5000 касет , плануємо виростити у двох теплицях 400 тис.штук сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою, що при створені лісових культур за схемою 4р Сзв і 2 р листяних порід, дасть змогу заліснити 200 га площ.

Садіння сіянців із закритою кореневою системою дає змогу проводити лісокультурні роботи протягом усього вегетаційного періоду із майже 100 відсотковою приживлюваністю садивного матеріалу, що забезпечує якнайшвидше та якісне відновлення пошкоджених територій, які постраждали від вогню.