Завантаження новин...

Розпочинається сезон полювання на пернату дичину

Цієї суботи 11 серпня о 16 годині відкривається сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 30 грудня поточного року на території мисливських угідь Житомирщини. Розпочинається сезон полювання згідно наказів користувачів мисливських угідь з встановленими днями для полювання ­ ­– субота та неділя.

Скільки саме пернатої дичини може добути кожен мисливець -  визначається безпосередньо користувачем мисливських угідь у межах норм, встановлених Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України.

Полювання буде дозволено на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої),  лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, баранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), гусок (сіру, білолобу велику, гуменника), на голубів (крім голуба-синяка), перепела.

Районний мисливствознавець Олександр Шульга нагадує всім мисливцям мати необхідні документи під час полювання. А саме – посвідчення мисливця, щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання, відстрільну картку, дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. У разі використання під час полювання собак мисливських порід чи інших ловчих звірів і птахів, на них потрібно мати відповідний паспорт.

Не зайвим буде нагадати, що порушення правил полювання без добування дичини тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або штрафу від 102 до 1020 грн. А у разі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 до 2040 грн. штрафу та сплати збитків за кожну добуту тварину чи птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків. Крім того знаряддя добування та все добуте підлягатиме конфіскації.

А головне, кожен мисливець йдучи на полювання має памятати та суворо дотримуватися вимог техніки безпеки у поводженні з вогнепальною зброєю.

У зв’язку з тим, що триває пожежонебезпечний період, лісівники закликають всіх мисливців не розводити вогонь у лісах і торфовищах. Також, наголошуємо на дбайливому ставленні до багатств флори та фауни нашого краю.

Житомирські лісівники бажають всім мисливцям вдалого полювання, приємних емоцій і влучних пострілів…..НІ ПУХУ НІ ПЕРА!!!!!!