Завантаження новин...

Охорона лісів від пожеж!

У зв’язку з  різким підвищенням температури повітря, встановленням сухої, вітряної погоди у лісах ДП «Словечанське лісове господарство» розпочався пожежонебезпечний період – найскладніший та найвідповідальніший сезон для лісівників, поведено розширену нараду з працівниками державної лісової охорони лісгоспу.  По лісгоспу виданий наказ «Про наслідки пожежонебезпечного періоду 2017 року та завдання по забезпеченню комплексної охорони лісів від пожеж у 2018 році. В лісгоспі складений комплексний план заходів по зниженню небезпеки виникнення лісових пожеж та приведення лісів до належного санітарного стану  та доведений до лісництв.Проведений позаплановий інструктаж з питань дотримання техніки безпеки при гасінні лісових пожеж.
     Для охорони  лісів від пожеж в лісгоспі функціонує 1 лісова пожежна станцій II-типу, 7 пожежних автомобілів та 11 тракторів з ґрунтообробним обладнанням, 5 телевизійних систем спостереження, які перекривають лісові масиви лісгоспу та додатково проводиться спостереження за лісовими масивами пожежними спостерігачами .
     Спільно з працівниками поліції та ДСНС України в Житомирській  області проводиться спільне патрулювання лісових масивів, вживаються заходи по обмеженню перебування транспорту в ліс.
   Проведено влаштування мінсмуг – 122 км, догляд за мін смугами – 280 км, перекрито 277 позапланових доріг, встановлено наглядної агітації в кількості 46 шт.Створений резерв ПММ.
     Нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства спалювати суху рослинність заборонено. Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності. За самовільне випалювання рослинності або її залишків накладається штраф: на громадян – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн. до 340 грн.), на посадових осіб – від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 грн. до 1190 грн.).
Лісівники закликають жителів Овручини відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників, спільно дбати про стан нашого довкілля та свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах.
Варто пам’ятати, що при спалюванні рослинності гине безліч дрібних ссавців, комах та молюсків, які не здатні врятуватися через свою малорухливість, а повторне заселення випаленої території відбувається дуже повільно й триває не один рік, залежно від її площі.