Завантаження новин...

НАМАГАЮСЯ ПРАЦЮВАТИ ТАК, АБИ ПОМЕНШАЛО ПРОБЛЕМ У ВСІХ

Директор ДП «Словечанський лісгосп»  Олександр Денисович ПАВЛУШЕНКО  депутатський мандат має вже  не вперше. Він обирався депутатом Овруцької районної ради, а з 2015-го року – депутат  Житомирської обласної ради, працює в постійній комісії з питань  екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів
 Сьогодні  Олександр  Павлушенко наш співрозмовник. Він охоче погодився розповісти про свою роботу 
– Олександре Денисовичу, як оцінюєте свою діяльність як депутата обласної ради?
–  До кінця добігає ще один рік каденції нинішнього складу обласної ради. Я завжди намагався працювати так, аби виправдати високу довіру громади, бути послідовним, ніколи не обіцяти того, чого не зможу зробити.  
Наскільки ефективно та результативно працював, – судити людям. Але я тішуся, що за цей час вдалося вирішити на рівні  нашого району ряд суттєвих питань. 
Звичайно, один в полі не воїн. Тож, користуючись нагодою, хочу подякувати колегам з обласної ради, депутатам  сільських і селищної, міської і районної рад, виконавчій владі Овруча, громадським помічникам та активістам за спільну роботу на благо мешканців нашого краю.
 – Як часто працюєте в окрузі, проводите зустрічі з людьми? З яких питань найчастіше звертаються до Вас?
– Переконаний, що безпосереднє спілкування з людьми є дуже важливим для  депутата будь-якого рівня. Тож особистий прийом громадян  веду завжди і будь-якому населеному пункті. Звичайно, найчастіше на прийом  люди приходять до мене по місцю  роботи.
Звернення торкаються різноманітних сфер життя –  надання допомоги і благоустрою населених пунктів, ремонту доріг і культосвітніх закладів, медпунктів тощо. Іноді приходять виборці не лише з мого виборчого округу, але я ніколи не ділив людей на "своїх" і "чужих".
Серед особистих проблем, що турбують  виборців нашого краю, більшість пов'язані з фінансовою допомогою на лікування. Як і кожен депутат облради, маю депутатський фонд, спрямовую на допомогу й власні кошти. За цей рік надав матеріальну допомогу більш як 120 громадян  на загальну суму 130 тис. гривень. В тому числі: с. Словечно – 32 чоловік, с. Листвин – 29, с. Тхорин – 8, с. Можари – 7, с. Сирниця – 6, с. Бігунь і с. Антоновичі – по 5 чоловік, м. Овруч, села Нові Велідники, Хлупляни  і  Левковичі – всі по 3 чоловіки,  села Поліське, Красилівка,  Городець, Оленичі і Гладковичі – по 2 чоловіки.
 Отримали допомогу від депутата і жителі сіл Білка, Побичі, Лучанки, Черевки, Острови, Піщаниця, Левковичі,  Сташки, Колосівка, Прибитки і селища Першотравневого, які зверталися до  мене з цього приводу.
Та чи не найбільшою радістю для родини Сергія Зінькевича зі Словечного стала моя допомога   у придбанні для його сина Олексія слухового апарата. 
До речі, коли ми якраз вели мову про депутську діяльність О.Д. Палушенка, до нього  прийшов Сергій Зінькевич зі своїм сином, аби висловити слова подяки депутату обласної ради (на знімку проворуч).
- Моя сім’я нині знаходиться у вкрай скрутному становищі, - повідав нам Сергій Олексійович. - Разом із дружиною ми виховували четверо синів – Андрія, Костю, Іллю та Олексія. Та, внаслідок тяжкої хвороби, дружини весною не стало. 
Олексійко ж від роду має вади зі слухом. Для нього ми раніше самі купували слуховий апарат, але цього року лікарі, після обстеження у Житомирі, порадили нові і відмінні на кожне вухо дитині. Правда, вартість їх мене шокувала – 26 тисяч гривень.
За допомогою, підтримати нас фінансово, я звертався до деяких місцевих депутатів, підприємців, але ніхто з них не взявся нам допомогти. Ось тоді я і вирішив піти на прийом до нашого депутата обласної ради Олександра Денисовича. Він уважно вислухав мене і твердо сказав: 
- Не хвилюйтеся, обов’язково допоможу у придбанні слухового апарату для Олексійка. Ваш синок  повинен чути, як і всі діти.
 Велике спасибі за таку турботу депутату. Це справді народний депутат.
Варто сказати, що Олександр Павлушенко зі своїми помічниками веде детальний облік зробленого з його допомогою.Ознайомилися з ним і ми. Факти, як мовиться, просто вражають. Наведемо лише деякі з них.
Освіта
    - Листвинський заклад  дошкільної освіти (ЗДО) виділено 10,0 тис. грн. на придбання ноутбука.  
- Піщаницький ЗДО - 10,0 тис. грн. на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту.  
 - Словечанський  опорний навчальний заклад (ОНЗ) - 12,0 тис. грн. для придбання стендів та жалюзі в кабінет англійської мови і 20,0 тис. грн.  для придбання спортивного інвентаря.
- Ново Велідницький ОНЗ  - 5,5 тис. грн. для придбання стендів для кабінету української літератури.
- Можарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів -  5,0 тис. грн. для придбання меблів.
- Тхоринська  ЗОШ  І-ІІІ ступенів - 10,0 тис. грн. на придбання ноутбука для уроків німецької та англійської мови, 10,0 тис.грн. - на придбання учнівських мікроскопів для уроків біології та  наочне обладнання для уроків хімії і 15.0 тис. грн. - на придбання баскетбольних щитів для уроків фізкультури.
- Сирницька ЗОШ І-ІІ ступенів - 10,0 тис. грн. для придбання принтера і 5,0 тис. грн. - для придбання матеріалів для проведення поточного ремонту.
- Бігунська ЗОШ І-ІІІ ступенів - 12,5 тис. грн. на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту, 15,0 тис.грн. - на закупівлю бензопили та кущоріза, 5,0 тис.грн. - на придбання стільців і 10,0 тис.грн. - на придбання металопластикових дверей у спортзал.
- Прибитківська ЗОШ І-ІІ ступенів - 10,0 тис. грн. для для придбання ноутбука. 
- Гладковицька ЗОШ І-ІІІ ступенів - 11,0 тис. грн.. для придбання меблів.
- Красилівська ЗОШ І-ІІ ступенів - 6,0 тис. грн. для придбання меблів.
Медицина
 Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Бігунь - 19,0 тис. грн. на придбання  матеріалів для проведення поточного  ремонту.
Фельдшерський пункт с.Сирниця - 15,0 тис. грн. на придбання  матеріалів для проведення поточного ремонту.
Районна лікарня с. Словечно - 4,4 тис. грн. для стоматологічного кабінету на придбання бактерицидної лампи та високотемпературних сухо-жарових шаф.
Фельдшерсько –акушерський пункт с.Левковичі - 20,0 тис. грн. на придбання  матеріалів для проведення поточного ремонту.
ФАП с. Тхорин  - 30,0 тис. грн. на придбання  матеріалів для проведення поточного ремонту.
Комунальне некомерційне підприємство «Овруцька міська лікарня» - 20,0 тис. грн. на придбання  матеріалів для проведення поточного ремонту дитячого відділення і 25,0 тис. грн. - на придбання меблів в інфекційне відділення.
ФАП Листвин -10,0 тис. грн. на придбання  матеріалів для проведення поточного ремонту;
 Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Словечно - 40,0 тис. грн. для придбання меблів;
 Культура
 Клуб с. Сирниця - 10,0 тис. грн. на придбання  матеріалів для проведення поточного ремонту.
А ще, разом із вчителем Антоновицької ЗОШ І-ІІ ступенів Олексієм Горбачевським, нами видано три книги. Остання має назву "У боротьбі за суверенну Україну" і присвячена подвигу земляків на Сході нашої країни.  
Також, за  сприянням депутата,  надруковано методичний посібник для вчителів фізичної культури.
 - Аби добре знати стан справ у різних сферах життєдіяльності  Овруччини, - продовжив свою розповідь депутат, - стараюся систематично відвідувати пленарні засідання сесій Словечанської сільської, районної і міської рад . Маю конструктивну співпрацю з  районною та обласною державними адміністраціями.
За зверненнями людей готую депутатські запити та звернення, озвучую проблемні питання з сесійної трибуни. Загалом, у цьому році підготував і направив в різні інстанції  більше 20 депутатських звернень, запитів, листів. Деякі з них отримали позитивне вирішення, часом, на жаль, надходять формальні відписки.
– Про що конкретно йдеться у Ваших депутатських запитах? 
– Наприклад, вже не один рік  жителі нашого краю нарікають на незадовільний стан доріг.  На свій запит у свій час я отримав відповідь від обласної державної адміністрації коли будуть виділені кошти на ремонт дороги Овруч-Словечно. А невдовзі було й виконанано весь запланований обсяг робіт на вказаній дорозі.   
Згодом, за мого сприянням почався й ремонт доріг Словечне-Листвин, Верпа-Козулі-Лучанки, Сирниця-Селезівка.
Мною також було виділено 17,5 тис. грн. Першотравневій селищній раді на придбання авто зупинки і виготовлено таку у с. Черевки
–  Події на Сході державі, мабуть, вплинули й на діяльність депутатського корпусу?
– Звичайно, як і на кожного українця зокрема. Щодо роботи в раді, можу відзначити, що кожен депутат усвідомлює велику відповідальність перед виборцями за свої рішення, тож прагнемо працювати в раді злагоджено, виважено і незалежно від політичних переконань. 
Крім того, сам нерідко виступав ініціатором відправки продуктових наборів та лісоматеріалів у зону АТО. Постійно проявляю турботу про учасників та вдів і матерів загиблих героїв.  Тільки цьогоріч сім’ям загиблих в АТО надано допомоги на суму 52,0 тис. грн. 
– Олександре Денисовичу, сьогодні багато говорять про децентралізацію влади,  реформу місцевого самоврядування в Україні. Ваша точка зору з цього приводу.
– Так, реформа назріла давно, і сьогодні керівництво держави робить правильні кроки, щоб вона, нарешті, стала реальністю. До речі, в тому, що нині в нашім краї є вже дві об’єднані територіальні громади. Я теж причетний. 
Після цього значна частина повноважень, які має центр,  було передано на місця, органи місцевого самоврядування  отримали додаткові бюджетні надходження, державні субвенції. Саме завдяки цьому Словечно, приміром, ніби отримало друге дихання, село красивішає, впорядковується. А разом з ним й інші населені пункти ОТГ. 
І я, як депутат, прагну всіляко допомагати об’єднаній  громаді. Наприклад, за спільного сприянням  з ГО "Вітер Надії і Любові" ми передали  місцевій пожежній охороні Словечанської ОТГ пожежний автомобіль SCANIA з Норвегії, який укомплектований усім необхідним для гасіння пожежі і рятування потерпілих.
Допомогаю також  в організації  різноманітних свят і заходів в освітніх закладах і селах, придбанні  подарунків дітям, створенні рекреаційних місць відпочинку.
Одним словом, робив і буду робити,  на скільки матиму можливості,  аби вирішувати ті проблеми, які стоять перед  Овруцькою районною громадою, ті проблеми, які стоять перед окремими сільськими громадами, які є і болять окремим людям, бо це все наша повсякденна робота і діяльність.
 - Дякуємо за розмову, нових Вам успіхів  на депутатській ниві.
- Дякую. Буду старатись виправдати довір’я земляків.
Розмову вів  Іван ДУБНИЦЬКИЙ