Завантаження новин...

Молоді культури в прохолодну погоду стають лакомством для диких тварин

 

Вирощування лісу – це довготривалий і трудомісткий процес. Найбільшої уваги потребують молоді лісові культури в перші роки вирощування. Бо лише доглянуті, «обхожені» працею лісівників лісові культури дають можливість виростити в майбутньому високопродуктивні деревостани.

 

До основних доглядів за молодими насадженнями з настанням холодів додається ще й уберегти їх від пошкодження дикими тваринами. Особливо страждають ділянки з хвойним молодим лісом при щільній заселеності лісових масивів дикими тваринами. В зимовий період, коли косулі, кози та лосі відчувають нестачу вітамінізованих кормів, вони часто об’їдають верхівкові бруньки, молоді пагони та кору молодих дерев лісових культур.

 

Як показала практика, дієвим засобом протидії ушкодженням лісових культур дикими тваринами є застосування в осінньо-зимовий період репелентів. Тож, по лісництвах лісова охорона проводить обробку молодих насаджень, в місцях масового об’їдання дерев, репелентом «Цервакол-Екстра». Препарат являє собою суміш кварцового піску та каоліну, та має вигляд пасти блакитного кольору, який вручну наноситься на верхню частину молодого саджанця. Захисна дія спричинена в основному механічною протидіючою речовиною в продукті, котра не лише перешкоджає знищенню дерев в даний час, а й виключає можливість адаптації тварин до препарату в майбутньому. Обробка репелентом лісонасаджень дає результат, хоча і є досить затратною.

 

 

Ірина Шевчук, ДП «Житомирський лісгосп»