Завантаження новин...

Міжнародний день лісів - на Житомирщині


Погодні умови не дозволили цьогоріч лісівникам Житомирщини Міжнародний день лісів відзначити власне садінням дерев. А складна епідеміологічна ситуація в області змусила відмовитися і від масових заходів.
Відтак за ініціативи начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства  Віктора Сахнюка спільно з обласною радою Товариства лісівників  та учнівськими лісництвами, які діють на базі держлісгоспів,  в обласному управлінні проведено відеоконференцію.
Окрім привітань, обговорення найнагальніших питань та першочергових заходів, котрі мають вирішити найближчим часом лісівничі колективи державних лісогосподарських підприємств області, в ході заходу оголосили і переможців конкурсу проектів лісових культур, оголошеного нещодавно управлінням та Товариством лісівників Житомирщини.
Напередодні конкурсна комісія розглянула проекти створення лісових культур загальною  площею  3685 га і природного поновлення  - 1395 га.
Весняна лісокультурна кампанія для лісівників – один із найважливіших етапів лісовідновлення. До нього готуються заздалегідь і   відповідально. Отож принципи та підходи у проєктуванні майбутніх лісових насаджень, зокрема відповідність проектованих лісових порід  типам умов місцезростання, змішування головних та супутніх деревних порід, введення до складу лісових культур чагарників,  створення протипожежних бар’єрів, введення порід-інтродуцентів – надважливі для лісівників питання, котрі потребують особливої уваги.
Найкращі проекти представили спеціалісти Любарського лісництва Бердичівського держлісгоспу (І місце),  Пилиповецького лісництва Новоград-Волинського лісомисливського господарства(ІІ місце) , та  Жубровицького лісництва Білокоровицького держлісгоспу (ІІІ місце).
Вітаємо колег із перемогою.