Завантаження новин...

Лісівники Житомирщини готові забезпечити дровами усіх бажаючих

Впродовж січня-серпня поточного року державними лісогосподарськими підприємствами Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства  заготовлено близько 1,6 млн. куб. м необробленої деревини, з якої понад 1 млн. куб. м -  це дров’яна деревина. Враховуючи той факт, що значна частина лісосік – це всохлі та пошкоджені шкідниками насадження, лише третина ліквідної деревини є діловою, що використовується для розпилювання та обробки споживачами внутрішнього ринку, решта - дрова. 
Відтак  лісогосподарські  підприємства готові забезпечити дровами паливними на осінньо-зимовий період як заклади соціальної сфери та населення, так і промислових споживачів. Дров'яна лісопродукція пропонується лісогосподарськими підприємствами через електронні майданчики публічних закупівель, зокрема через онлайн-аукціоні «Прозорро».
Додамо, що середньозважена ціна  дров в держлісгоспах області складає 460 грн. за 1 кубічний метр.
Ряд лісгоспів Житомирщини мають у господарстві дровоколи і можуть запропонувати споживачу не лише дрова з лісу, які потрібно ще розпилювати, колоти і сушити, а готові сухі, складені в спеціальні контейнери. Щоправда, ціна їх дещо вища від тих, що безпосередньо з лісу. Тому кожен споживач може вибрати собі товар, як кажуть, на свій гаманець: чи то з лісу – це найдешевше, чи то колоті – це трохи дорожче, чи то ще й висушені і укладені в кліті, але ще вищої вартості.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ