Завантаження новин...

До уваги мешканців та гостей Народиччини…


Лісові масиви, які потрапили у зону дії радіоактивних викидів при аварії на Чорнобильській АЕС, виконали  свої природні функції – захистити сільгоспугіддя та населені пункти від ще більшого радіоактивного забруднення. Ліси стали своєрідними екологічними фільтрами  і завдяки цим властивостям, акумулювали значну кількість радіонуклідів.
Зауважуємо, що оцінити рівень радіоактивного забруднення харчових продуктів, в т.ч. дикорослих ягід та грибів, можливо лише за вмістом таких радіоактивних речовин як цезій-137 та стронцій-90, а не рівнями потужності дози радіоактивного випромінювання.
Інженером-радіологом  ДП «Народицький спецлісгосп» Можарівською В.М. щорічно проводяться детальні обстеження лісових ягід, грибів та лікарської сировини.
Питома активність радіонуклідів у грибах та ягодах становить 500 Бк/кг. Вміст допустимих рівні Cs-137 та St-90  у продуктах харчування та питній воді затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України.
Після проведення лабораторних досліджень було встановлено, що концентрація радіоактивних речовин у досліджувальних продуктах перевищує граничні допустимі норми у декілька разів.                                                                                                                         
Тому адміністрація ДП «Народицький  спецлісгосп»   звертається з проханням припинити масову заготівлю дикорослих плодів,  з метою зменшення впливу радіоактивних  речовин, що знаходяться у вище згаданих плодах на Ваш організм.
Дбайте про своє здоров’я! Будьте завжди впевнені у якості продукції, що споживаєте.
Хочемо нагадати жителям та гостям району, що на території держлісфонду  ДП «Народицький  спецлісгосп» триває  пожежо- небезпечний період  відвідування лісових масиві заборонено.