Завантаження новин...

З ТУРБОТОЮ ДО ДИКИХ ТВАРИНАХ

Працівники ДП «Ємільчинське лісове господарство» закінчують заготівлю гіллячкового корму та сіна для підгодівлі диких тварин в зимку.
 
Підгодівля є дуже важливим і необхідним заходом для збереження та примноження мисливської фауни.
Підгодовування диких тварин включає два завдання:
1. Виготовлення та встановлення годівниць;
2. Заготівля сіна, віників та інших кормів для диких тварин.
На підприємстві облаштовано 3 підгодівельні комплекси та 12 підгодівельних майданчиків.
Заготівлю сіна для диких тварин проводять в звичайні для сінокосу терміни на лісових галявинах, сіножатях. Згрібати висушене сіно необхідно обережно, щоб не втратити його суцвіть, молодого листя, які багаті поживними речовинами.
Підгодівля тварин гіллячковим кормам у вигляді віників, є одним з найбільш масових біотехнічних заходів. Заготовляти корми слід на ранніх стадіях розвику рослин, в основному з 15 червня до 15 липня, а інколи і раніше, залежно від природних умов.
«В роботу йде береза, кропива,ожина та різнотрав'я, - розповідає районний мисливствознавець ДП «Ємільчинське ЛГ» Олександр Дорошук, - якщо обробити та висушити віники «за рецептурою», на совість - зберігати їх можливо до двох років. Цього року буде заготовлено більше 4100 штук 
Єгері ДП «Ємільчинське лісове господарство» своїми силами заготовили 3100 шт. віників гіллячкового корму, та 3100 кг сіна.
Частину «смаколиків» все ж закуповуєм, приміром, сіль. Цей природний мінерал необхідний для здоров’я диких тварин. Рослиноїдні тварини, особливо копитні, відчувають нестачу солі не тільки взимку, але й літом, тож солонці поповнюються регулярно. Також восени плануємо придбати зерно,кукурудзу і т.д.
Підгодівля диких тварин розпочнеться у зимовий період, коли випаде перший сніг. Триває вона переважно 100-120 днів. Така допомога дозволяє тваринам успішно перезимувати та привести навесні здорове молоде потомство, а також утримує дичину від міграції.