Завантаження новин...

Ліс-безцінний дар природи

Значення лісів у житті людини надзвичайно велике і багатогранне. Вони відіграють найважливішу роль у підтриманні природного стану біосфери .Як чинник культурного і соціального значення ліс для багатьох мільйонів людей є місцем відпочинку,лікування,туризму.
Ліс гостинно зустрічає всіх,хто шукає в ньому відпочинку.Розумне користування дарами природи-невід`ємне право людини,тому вона багато чим зобов`язана лісу.Своє натхнення в лісі черпають письменники і музиканти,поети і художники.Ліс-не просто наше багатство й національне надбання,це наше життя.
Неможливо переоцінити екологічне значення лісів:їх називають "легенями планети",оскільки вони джерело кисню в атмосфері.
Один гектар лісу у віку стиглості 80 і більше років за рік може поглинути близько 1 тонни шкідливих газів, очистити 18 млн.куб.м повітря.Один гектар хвойного лісу відфільтровує 30-35 тонн пилу в рік,листяного лісу-50-70- тонн. Найбільш кисню виділяють середньовікові насадження вік 40-70 років від 5 до 10 тонн на один гектар залежно від породи.
Ліс здатний вирішувати загрозливу для людства проблему-поглинання вуглецю.Відомо ,що господарська діяльність людини сприяє накопиченню вуглецю в атмосфері,що спричиняє винекнення "парникового ефекту".Один гектар лісу залежно від порід поглинає в середньому 8-10 кг вуглецю на годину.Він позитивно впливає на стан грунтів,збагачуючи їх органічними речовинами та гумусом.Винятковий вплив мають лісові насадження на гідрологічний режим і на кругообіг води в природі. Величезна корисна властивість лісу полягає в тому,що він перетворює шкідливий,руйнівний поверхневий водостік у безпечний підземний стік.
Завдяки лісу формується тепловий режим прилеглої території.Ліс позитивно впливає на силу вітру,на стан і якість повітря.Зелені насадження очищають повітря від шкідливих речовин,пилу,газів а також повертають у атмосферу вилучений кисень,підтримуючи постійний хімічний склад повітря.Роль лісу в житті людини різноманітна .Екологічна дає спілкування з природою людині ,можливість дихати чистим повітрям.Економічна полягає у використанні деревини-головного ресурсу,з якого виготовляють будівельні матеріали,папір.меблі,деревне паливо,харчові продукти.Також ягоди,гриби і лікарські рослини,яких не зустрінеш в інших місцях.Соціальна роль- у дотриманні правил і культури поводження щодо лісу та його мешканців,збереженні та примноженні його багатств.
Попільнянські лісівники роблять значний вклад у лісовідновлення, так цієї весни посаджено 121 гектар лісу,доповнення проведено на площі 145 гектарів.Турбуються лісівники і про забезпечення власним садивним матеріалом,висіяне насіння різних порід дерев на площі 1,2га зростають завдяки турботливому догляді.
Охорона лісового фонду підприємства,контроль за додержанням вимог лісового та природоохоронного законодавства,профілактика правопорушень-серед основних завдань Попільнянського лісгоспу.Виконує це завдання державна лісова охорона підприємства,створені рейдові бригади проводять патрулювання лісових масивів з метою попередження та виявлення лісопорушень,а саме:незаконної порубки дерев,пошкодження та знищення лісових культур,розкрадання готової лісопродукції,порушення пожежної безпеки,випадків браконьєрства.Рейдові бригади патрулюють лісові масиви цілодобово,що дає змогу контролювати дотримання вимог лісового законодавства.
Захист лісів від шкідників та хвороб-важливий напрямок лісогосподарської діяльності підприємства.Проведенення своєчасних заходів з попередження розвитку небезпечних хвороб та масового розмноження шкідників лісу забезпечують охорону та покращення якісного складу лісових насаджень.Попільнянські лісівники постійно турбуються про ліс-безцінний дар природи,створюють та бережуть ліс для нащадків.