Завантаження новин...

Два масштабні заходи обласного значення стартували одночасно в Овруцькому лісгоспі

Два масштабні заходи обласного значення стартували одночасно в Овруцькому лісгоспі
Два масштабні заходи обласного значення стартували одночасно в Овруцькому лісгоспі
Сьогодні, 12 жовтня, о 10.00 в центральній садибі ДП «Овруцьке лісове господарство» зібралося більше сотні гостей - учасників одразу двох заходів: форуму громад Житомирщини та прес-туру «Уроки «чорного лиха», за участі голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка й начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка.
Учасниками цього зібрання також були представники обласної і районної державних адміністрацій, Овруцької громади, голови більше, ніж шістдесяти громад Житомирщини, журналісти житомирських і загальноукраїнських ЗМІ.
Передусім, гостей ознайомили із заходами протипожежної безпеки Овруцького лісгоспу: лісопожежною станцією, трьохрівневою системою відеоспостереження за лісовими масивами, пожежною технікою, обладнанням тощо.
Після спільної частини заходу його учасники розділилися. Представники виконавчої влади та місцевого самоврядування зібралися в актовій залі Будинку лісотехнічної просвіти Овруцького лісгоспу, де обговорили питання ефективної взаємодії Держави та місцевої влади, а також підписали Меморандум про співпрацю між Житомирською ОДА та Асоціацією ОТГ.
Учасники ж прес-туру - журналісти прослідували за запланованим маршрутом і мали змогу побачити різні види робіт на площах лісових масивів, уражених пожежами, починаючи від рубок і, закінчуючи посадкою нового лісу. У ході маршруту побували також на Бережестському нижньому складі, де ознайомилися з первинною переробкою деревини, досягненнями та позитивними змінами в цьому напрямку виробництва.
- Надважливим у процесі ліквідації лісової пожежі є дві складові: її виявлення і швидке реагування, - зазначив в інтерв'ю з журналістами керівник Житомирського ОУЛМГ Віктор Сахнюк. - Наразі, лісові господарства Житомирщини є лідерами щодо вдосконалення комплексу заходів протипожежної безпеки: встановлено системи відеоспостереження, закуплено нову техніку, змінено планування лісових масивів, розчищено під’їзди до найбільш віддалених ділянок, створено нові захисні мінералізовані смуги, пожежні водойми тощо. Це все дає змогу швидко й оперативно виявлятии, локалізовувати й ліквідовувати лісові пожежі.
Насамкінець, учасники обох заходів - форуму громад і прес-туру долучилися до акції «Створюємо ліси разом», яка триває у рамках програми Президента «Зелена країна». Таким чином, посадивши молоді дерева на теренах Овруччини, представники виконавчої, місцевої і «четвертої гілки» влади залишили добрий екологічний споминок про сьогоднішній день!