Завантаження новин...

Попільнянські лісівники мають горіховий ліс

Побувавши влітку в горіховому лісі помічаєш, що він є особливим: пахне свіжістю, ягодами, зеленню, зачаровує дзвінке багатоголосся птахів, панує особлива атмосфера .
Головний лісничий Попільнянського лісгоспу Сергій Степанчук розповідає, що вже десять років вирощують горіх чорний в лісгоспі. Лісові насадження цієї культури мають велику перспективу, адже в наших кліматичних умовах порода практично не пошкоджується шкідниками,відзначається зимостійкістю та посухостійкістю,що особливо актуально у зв`язку із глобальними процесами зміни клімату та зниженням рівня грунтових вод.
Також сприяє підвищенню продуктивності лісів та збагаченню їхнього породного складу. При догляді горіха чорного проводиться менша кількість доглядів, раніше переводиться у покриту лісом площу.Відзначається інтенсивним ростом у порівнянні з дубом звичайним,особливо у молодому віці і щорічний приріст у висоту може досягати більше метра - стверджує Сергій Степанчук.
На відміну від дуба,якому потрібно рости 100 років,горіх чорний достигає стиглості вже у 50-60 річному віці і має висоту в середньому 30 метрів. Горіх чорний цінують за хороші властивості деревини - її вартість навіть перевищує вартість деревини дуба. Розуміючи безсумнівні переваги таких характеристик в лісгоспі створюються лісові культури за участю цієї породи. Близько 55 гектарів цієї культури вже переведеної у вкриту лісом площу. Створення культур горіха чорного посівом плодів на постійне місце займає більше 28 гектарів.
Насадження горіха чорного попередніх років вже плодоносять і дають змогу збирати власне насіння для створення нових площ лісових культур.Роки нелегкої праці попільнянських лісівників дали безцінний досвід у вирощуванні надзвичайно цінної породи - горіха чорного, який вирощується для майбутніх поколінь.