Завантаження новин...

Житомирські лісівники захищали проекти лісових культур

Дуже доречною стане до праці лісівників народна мудрість: «Готуй сани влітку, а воза взимку». Адже, щоденна праця лісівника - послідовна, обміркована та заздалегідь спланована та проходить довгим взаємопов’язаним ланцюжком. Та головне, виконується не тільки з високим професійним підходом, а вкладаючи душу, бо без перебільшення можна сказати - лісівники живуть всім серцем у своїй праці.

Саме зараз, хоча надворі зима, лісівники вже готуються до лісовідновлювальних робіт. Всі майбутні лісокультурні роботи, які будуть проводитись на лісових площах в паперовому вигляді вже запроектовані. Так, кожне лісництво разом з головним лісничим лісгоспу та інженером лісових культур створили проекти, згідно яких будуть створюватись лісові культури. «Всі ділянки, які плануються під заліснення попередньо були обстежені та враховуючи типи лісорослинних умов зростання, а також стійкості за умов зміни клімату формуємо склад майбутніх насаджень», ­- зазначає інженер лісових культур підприємства Олена Воробйова.

Головний лісничий Сергій Дубницький в свою чергу підкреслив: « Беручи до уваги стрімку зміну клімату, котрий  спостерігається протягом останніх років, пробуємо вводити нові породи, які раніше не були характерні для наших умов зростання».

Захист проектів проводив головний лісничий Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Ільїн, начальник відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу  Валентин Венгерчук та заступник начальника відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Тетяна Захожа.

Тож, згідно проектів лісових культур, цьогоріч плануємо провести лісовідновлювальні роботи на площі 190 га, із них 130 га рукотворні ліси, тобто садіння лісових культур та 60 га природне поновлення. При посадці лісових культур будуть висаджуватися такі деревні породи ­– сосна звичайна, ялина та модрина європейська, дуб звичайний, клен, липа з додаванням чагарників.

Для проведення лісовідновлювальних робіт на підприємстві в лісорозсаднику вирощується стандартний садивний матеріал сіянців із закритою кореневою системою головних лісоутворюючих порід, а також супутніх лісоутворюючих порід.

 

Ірина Шевчук, ДП "Житомирський лісгосп"