Завантаження новин...

"Вербовий Міст"

"Вербовий Міст"
"Вербовий міст"
В Овруцькому лісництві Овруцького ж лісгоспу завершили оновлення популярного місця відпочинку на природі - «Вербовий міст», яке було понівечене людським вандалізмом і минулорічними пожежами.
Верба – сакральне дерево для українців, тому навіть сама назва урочища приваблює людей, особливо молодь і закоханих.
«Вербовий міст» - рекреаційний пункт Овруцького лісництва, облаштований тамтешніми лісівниками, неподалік селища Першотравневе (колишня назва Костюків Ліс).
Жителі Костюкового Лісу, аби доїхати колись до своїх полів і сіножатей (пізніше там був літній табір колгоспної ферми), мусили перетинати заболочену й зарослу вербами місцину, в яку перетворилася одна з чисельних приток річки Жолонь.
Щоб проїхати возами, вкладали у болото вербові колоди, вимощуючи переправу-міст, по місцевому «лєжньовку». Вербові колоди, притоплені в тванюці, проростали по кінцях новими гілками, таким чином, утворюючи живий міст, який так і назвали «Вербовим мостом».
Пізніше верби вирізали, а на місці мосту насипали дамбу-дорогу, біля якої утворилось невелике озерце. Проте, залишилася назва, яка додає цій місцині поетичності та романтичності.
Тут же облаштований пірс для забору води пожежними автомобілями.