Завантаження новин...

В своєму розквіті грибна пора…

Любов до "тихого полювання" захована ще десь у генетичному коді полісян. Тому, коли вже галявини та узлісся завересило, павуки заснували павутиною всі стежки,а ранок вкриває землю туманом, нас так і тягне нас взяти кошика і гайнути у ліс, а там … находитися досхочу, покуштувати останніх чорниць і червонобоких брусниць, надихатися повітрям і назбирати грибів… хоч трохи!
Оскільки Ви точно вже спакували речі і дістали чоботи для "тихого полювання " ми хочемо нагадати і застерегти - в Україні зустрічається близько 80 видів неїстівних шапинкових грибів. Приблизно двадцять із них - особливо небезпечні для життя людини. Смертельно отруйний гриб Полісся – бліда поганка. Навіть полежавши разом з іншими грибами вона несе небезпеку, адже отруїтися можна і її спорами. Бліду поганку часто плутають із сироїжкою чи печерицею. 
Перед початком збору грибів важливо навчитися відрізняти, які гриби неїстівні та навіть смертельно небезпечні для людини.
Обов'язково запам'ятайте основі правила збирання грибів:
1. Ні в якому разі не слід брати невідомі гриби. Імовірність отримати отруєння в цьому випадку дуже висока.
2. Вирушати по гриби рекомендують рано вранці. Оптимальний час для збирання грибів - 6-7 година ранку.
3. Збирати гриби краще в корзинки. У них гриби краще зберігаються. Целофанові та паперові пакети для цього непридатні: "урожай" швидко зіпріє через погану циркуляцію повітря.
4. Сирі гриби пробувати на смак суворо заборонено.
5. Не можна збирати старі, перезрілі гриби. Вони дуже часто є отруйними.
6. За перших же симптомів отруєння (нудота, біль у шлунку) слід негайно звернутися до лікаря.
Грибне отруєння небезпечне тим, що досить часто закінчується летальним результатом - якраз через те, що люди нехтують правилами безпеки.
Будьте здоровими та гарного "улову"
Діліться своїми фото в коментарях - потішимось разом з Вами.