Завантаження новин...

На честь пам'яті Героя

На честь пам'яті Героя
На честь пам’яті Героя
Сьогоднішній захід у рамках акції «Створюємо ліси разом», відповідно програми Президента «Зелена країна», був присвячений пам’яті героя АТО, назавжди двадцятип’ятирічного, Сергія Пешка.
Молодий дубовий і сосновий ліс висаджували учні шкільних лісництв Овруцької гімназії імені Андрія Малишка та Першотравневої школи, ветерани і волонтери російсько-української війни, за участю представників місцевих ЗМІ: друкованих видань «Зоря» та «Овруцький голос».
- Російсько-українська війна для мене особисто стала реальністю в день, коли прийшла звістка про загибель Сергія. Його сім’ю я знаю багато років, їхній будинок знаходиться неподалік центральної садиби лісгоспу, а батько, Микола Пешко, працівник нашого підприємства, - розповідає інженер з охорони праці ДП «Овруцьке лісове господарство», волонтер Василь Олексійович Цимбалюк. – В Овруцькому районі були й інші загиблі, але смерть молодого хлопця, практично дитини, яка виросла на твоїх очах, перевернула все в душі. З того часу це і моя війна, а берегти світлу пам’ять про тих, хто віддав своє життя за незалежність і цілісність України – наш святий обов’язок!
Саме Василь Олексійович і був ініціатором того, щоби на ділянці, площею 1,3 га, яка знаходиться в Овруцькому лісництві, поблизу рідного села Героя – Дубовий Гай, було висаджено дуби і сосни. Всього посадили сьогодні близько 10 тисяч сіянців. Професійну допомогу, поради та інструктаж учасникам акції надавали досвідчені лісівники: інженер з лісових культур Ніна Гусаченко та помічник лісничого Овруцького лісництва Тетяна Грищун.
Мати Сергія Пешка, Тетяна Михайлівна, яка теж брала участь у заході, присвяченому пам’яті її сина, подякувала всім учасникам і попросила їх берегти і доглядати цей ліс.
Біографічна довідка:
Сергій Пешко, молодший сержант 30-механізованої бригади, народився 10 лютого 1989 року в селі Дубовий Гай Овруцького району Житомирської області. У 2007 році закінчив Овруцьку ЗОШ № 1, після чого навчався в професійному ліцеї міста Овруч.
Сергій з дитинства хотів бути військовим і виточував свій бойовий дух на заняттях дзюдо в Овруцькій ДЮСШ «Приладобудівник». Це знадобилося йому на службі в ЗСУ, куди його призвали у 2007 році. Військову службу Пешко С.М. розпочав у 95-й окремій аеромобільній бригаді ЗСУ. Відслуживши строкову службу, він залишився солдатом–контрактником у цьому ж військовому з’єднанні. За час служби, незважаючи на свій молодий вік, Сергій встиг двічі побувати в складі миротворчого контингенту в Республіці Косово. У квітні 2014 року Сергій Миколайович повернувся в Україну. Після п’ятиденної відпустки він став на захист суверенності своєї держави у складі 30-ї окремої механізованої Новоград-Волинської бригади ЗСУ.
14 серпня 2014 року, в бою під Луганськом, Сергій отримав смертельне поранення, коли намагався врятувати свого пораненого побратима.
Молодший сержант Пешко Сергій Миколайович є взірцем виконання військового обов’язку, мужності і героїзму.
Сімейний стан: залишилися батьки та старший брат. Місце поховання: м. Овруч, Житомирська область, військове кладовище.
Указом Президента України № 747/2014 від 29 вересня 2014 року "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Рішенням сімнадцятої сесії Овруцької міської ради сьомого скликання від 25 серпня 2016 року № 487 присвоєно звання «Почесний громадянин міста» (посмертно).
У місті Овруч на фасаді будівлі ЗОШ № 1, де навчався Сергій Пешко, йому відкрито меморіальну дошку.