Завантаження новин...

В Овруцькому лісгоспі діти вчилися мислити…

В Овруцькому лісгоспі діти вчилися мислити…
В Овруцькому лісгоспі діти вчилися мислити…
Багато цікавого й нового дізналися учні Центру дитячої і юнацької творчості від головного лісничого та мисливствознавця ДП «Овруцьке лісове господарство» на екскурсії, яка відбулася минулого тижня.
Цю екскурсію для вихованців гуртків «Дитячого екологічного руху» та «Народної творчості» ЦДЮТ можна умовно поділити на дві частини.
У першій - головний лісничий Володимир Захарчук провів бесіду у «класі просто неба» - так назвали юні екскурсанти новий «Еколого-просвітницький центр», облаштований у цьому році овруцькими лісівниками на території рекреаційного комплексу «Лісовичок», що в селі Дубовий Гай. У ході бесіди вихованці Центру дізналися про екологічну ініціативу і програму Президента «Зелена країна», окрім того з цікавістю роздивлялися й читали на новеньких яскравих стендах інформацію, яка стосується флори і фауни нашого краю та безпосередньо лісової галузі.
В умовно другій частині екскурсії діти познайомилися з мисливствознавцем Ігорем Швабом, який розповів про особливості роботи мисливського господарства. Для екскурсантів було відкриттям те, що мисливство - це не знищення диких тварин, а в першу чергу, вивчення, охорона і піклування про них, що це робота над збільшенням і регулюванням популяцій, характерних для Полісся (у нашому випадку) звірів і птахів. І те, що етимологія слова «мисливець» походить від слова «мислити».
Ілюстрацією до розповіді Ігоря Івановича стала мандрівка тією частиною рекреаційного комплексу «Лісовичок», де мешкають плямисті олені, дикі свині й здоровецька колонія кролів. На диво, найбільше захоплення у хлопчиків і дівчаток викликав саме вигляд домашніх вуханів, які живуть в умовах, наближених до природи. Хоча й сімейства «ікланів» і «бембі» не залишилися поза їхньою увагою. Попри те, що діти уважно слухали лекцію-розповідь мисливствознавця, жваве селфіювання і притишений драйвовий гомін видавали їх настрій і зацікавленість.
Можна не сумніватися, що ці діти прийдуть ще не один раз до овруцьких лісівників: і дерева садити, і цікаве послухати, а можливо... дехто через кілька років і влаштовуватись на роботу.