Завантаження новин...

Житомирські лісівники озброїлись сучасними засобами охорони лісів від пожеж

Сучасна апаратура дозволяє виявити дим у лісі за десятки кілометрів
Найбільші збитки лісовому господарству та довкіллю завдають лісові пожежі та їхні наслідки, вони перевершують збитки від шкідників і хвороб разом узятих. Відтепер лісові масиви Житомирського лісгоспу моніторять за допомогою сучасної системи виявлення та реагування на пожежі в лісових масивах «АЗИМУТ». Так, підприємством закуплено за власні кошти та встановлено телевізійну систему спостереження за лісами, яка дає змогу моніторити ситуацію з висоти 35 м над рівнем землі. Для виявлення та швидкого реагування обладнано центральний пункт відеоспостереження в конторі лісгоспу. Пожежні спостерігачі спостерігають за моніторами, куди передається зображення з 3-ох сучасних систем відеоспостереження, які встановлені на вежах в Березівському, Левківському та Пилипівському лісництвах.
За допомогою телевізійної системи спостереження лісові господарники в онлайн режимі контролюють стан дотримання пожежної безпеки. Така система нагляду дає можливість відповідальним спостерігачам моніторити ситуацію та негайно фіксувати ймовірні загоряння на території лісових масивів підприємства та прилеглих територій. В кожному лісництві обладнані пункти зосередження пожежного інвентарю.
Такі технічні вдосконалення в лісовому господарстві дають можливість точно моніторити пожежну ситуацію, а також визначити локацію можливого загоряння із чітким відображенням реального азимуту направлення камери на екрані монітору з прив’язкою до карти місцевості.
Житомирські лісівники завжди на варті!