Завантаження новин...

Лісівники розповідають, як можна орієнтуватися у лісі без гаджетів.

У будь який момент часу, батарея у телефоні може розрядитись, і що робити в такій ситуації - невідомо. І якщо поруч немає населених пунктів, інформаційних знаків, орієнтуючись на які хоч якось можна знайти зворотну дорогу, ситуація перетворюється в критичну. Але цього можна уникнути, якщо знати як орієнтуватися у лісі за допомогою квартальних стовпчиків.
Практично всі ліси розділено на ділянки, які мають свою нумерацію. Саме квартальний стовп містить цифри для орієнтації.
А ТЕПЕР ЧИТАЄМО УВАЖНО!
В кожному лісгоспі є своя постійна нумерація кварталів, яка завжди йде із заходу на схід і з півночі на південь. Квартальні стовпи встановлюються в точці перетину квартальних просік. Квартальний стовпець має чотири сторони, а отже на скількох сторонах будуть вписані номера кварталів, то стільки ж кварталів сходяться в точці перетину. Надпис кварталу на стовпці направляє по діагоналі на відповідний квартал. Найменші ж цифри завжди показують номер кварталу, розташованого на північ від стовпа - тому ребро стовпа між двома гранями з найменшими цифрами показує напрямок на північ.
До прикладу, Ви бачите стовпець з цифрами 1, 2, 4, 5. У тій стороні, звідки видно цифри 1-2 показують північ, а в стороні, звідки одночасно видно цифри 4-5 – південь. Відповідно там, де цифри 1-4 – захід, а 2-5 – схід.
Дана інформація буде Вам корисна, а описаний метод орієнтування в лісі за допомогою квартальних стовпів, поповнить Ваші знання і навички орієнтації в незнайомій місцевості.