Завантаження новин...

До уваги мисливців!

О 16 год. 00 хв. 07 серпня 2021 року, відкривається сезон полювання на пернату дичину на території мисливських угідь Житомирщини.
Полювання буде проводитись на качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої),  лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, баранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), гусок (сіру, білолобу велику, гуменника), на голубів (крім голуба-синяка), перепела.
Норма добування пернатої дичини визначається безпосередньо користувачем мисливських угідь у межах Норм, встановлених Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Як правило, в межах Житомирської області норми добування пернатої дичини становлять не більше: норець великий – 1 голова, качки – 3 голови, лиска – 3 голови, кулики – 10 голів, голуби – 5 голів, гуски – 3 голови, перепел – 10 голів. Днями полювання є субота та неділя.
    При проведенні полювання мисливець зобов’язаний мати при собі такі документи: посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на сезон полювання 2021-2022 років, відстрільну картку, дозвіл на право носіння та зберігання вогнепальної зброї, при використанні мисливського собаки – відповідний паспорт на собаку.
Головною умовою безпеки на полюванні - є тверде знання, дисципліна і чітке виконання правил усіх мисливців при проведенні полювання. Безпека на полюванні складається з безпеки поводження зі зброєю. Отже, Житомирське ОУЛМГ особливу увагу мисливців звертає на неухильне дотримання правил техніки безпеки при поводженні з мисливською вогнепальною зброєю. На полюванні від кожного учасника потрібні найсуворіша дисципліна, точне знання і дотримання правил безпеки, і беззастережне виконання розпоряджень і вказівок керівника полювання.
При здійсненні полювання:
1.    Категорично забороняється вживання спиртних напоїв перед полюванням і під час полювання. В цілях безпеки особи в нетверезому стані до полювання не допускаються.
2.    Забороняється використання напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два набої (при наявності такої зброї в магазин заряджати не більше двох набоїв).
3.    Забороняється полювання на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями і шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000).
4.    Забороняється стріляти по птиці на воді, за винятком дострілювання пораненого птаха, що дозволяється, якщо в напрямку пострілу територія чиста і на ній немає інших мисливців.
5.    Забороняється стріляти по птиці, якщо вона знаходиться далі ніж 50 м від мисливця, або далі половини відстані до сусіднього мисливця.
6.    Забороняється стріляти у птаха на рівні зросту людини.
7.    Забороняється витягування зібраної зброї за стволи з човна.
8.    Забороняється стрільба з човна поверх голів веслярів або інших мисливців, що знаходяться в ньому.
9.     Забороняється полювання пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу.
10.    Забороняється стріляти на шум, шурхіт, по неясно видимій цілі, в тумані, проти сонця і за інших умов поганої видимості тощо.

    Житомирське ОУЛМГ застерігає, що порушення правил полювання без добування дичини тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або штрафу від 102 до 1020 грн., а уразі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 до 2040 грн. штрафу та сплати збитків за кожну добуту тварину чи птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків, з конфіскацією знаряддя добування та всього добутого.
Також Житомирське ОУЛМГ повідомляє, що з настанням  стійкої сухої погоди з високою середньодобовою температурою повітря значно загострилась пожежна небезпека в області, особливо в лісових масивах. Тому Житомирське ОУЛМГ вкотре звертає увагу  на неухильне дотримання правил пожежної безпеки (не розводити багаття в необлаштованих для цього місцях, не залишати не загашеними після відпочинку вогнища, не викидати не загашеними сірники та недопалки тощо.

Такси
для обчислення розміру відшкодування збитків,
завданих унаслідок порушення законодавства
в галузі мисливського господарства та полювання
(крім видів, занесених до Червоної книги України)
 Вид збитку:

незаконне добування або знищення

Розмір стягнення,

гривень за одну особину

Звірі

Олень європейський

80 000

Олень плямистий

60 000

Кабан

40 000

Козуля

32 000

Бобер

10 000

Борсук

8 000

Заєць-русак

8 000

Куниця лісова та камяна

6 000

Ондатра

2 000

Птахи

Лебеді шипун та кликун

4 000

Гуси

2 000

Куріпка сіра

2 000

Фазан

2 000

Голуби

1 000

Качки

1 000

Кулики

1 000

Лиска

1 000

Перепілка

1 000