Завантаження новин...

Цікаві факти про орхідею лісову

Венерин черевичок – найкрасивіші лісові орхідеї північних лісів. Квітка настільки чарівна, що дійсно може бути присвячена богині краси і любові. Саме цей вид орхідей було першим взято під охорону в Європі ще в кінці дев'ятнадцятого століття. Рослина рятується від настирливих тварин за допомогою свого їдкого соку, який робить його зовсім несмачним. А ось від людей, які люблять рвати красиві квіти, так просто не захистишся. Складно уявити, але рослина зацвітає тільки на вісімнадцятому році життя. Тому не дивно, що зараз зустріти венерин черевичок у дикій природі складно. Рід черевичок налічує близько 50 видів орхідей. Вони поширені в Європі, Азії, Північній і Південній Америці.
Венерин черевичок має яскраво-жовту губу і дуже темні пурпурні пелюстки. Сама форма квітки дуже схожа на жіночу туфлю. Ефектна форма орхідеї і яскраве забарвлення робить рослину схожою на метелика.
Легенди про прекрасну квітку
З цією рослиною сімейства орхідних пов'язана дуже цікава легенда. Колись в одній казковій країні метелики сіли на рослину і більше не змогли злетіти, оскільки перетворилися в прекрасні квіти. А ось легенда давньогрецької міфології розповідає про те, як туфельки Венери перетворилися в красиву квітку. Адоніс і Венера потрапили в грозу і сховалися від негоди в затишному місці. А туфелька богині залишилася лежати на землі. У цей час повз проходив чоловік і побачив золотий черевичок. Як тільки він вирішив його підняти і простягнув руку, той перетворився в квітку, схожу на туфельку.