Завантаження новин...

До прильоту птахів лісівники готові

     У ДП «Ємільчинський лісгосп» цьогоріч  заплановано змайструвати 1050 шпаківень та синичників, які будуть розвішані на площі  240 га. 
     Птахи – гарантія природного захисту лісів від шкідників. Саме тому виготовлення та розвішування штучних гніздівок – плановий щорічний захід у лісовому господарстві.
    Встановлення та ремонт цих "Квартир  для пернатих" забезпечує птахам комфорт, захист їхнього потомства і відповідно -  успішне розмноження птахів у період гніздування.
     Розвішувати ці будиночки  потрібно заздалегідь. Спершу птахи у них просто ночують та звикають. А вже пізніше – відкладають яйця та висиджують пташенят.
     Лісівники пильно стежать, щоб не пошкодити дерева, на які розвішують шпаківні. Тому закріплюють пташині хатинки безпечним способом, використовуючи дріт чи мотузку. Така робота має також важливе лісівничо-просвітницьке значення, а коли ще й виготовлені з фантазією, то є гарною окрасою рекреаційних місць.
     Лісівнича родина закликає бережливо ставитися до птахів, їхніх гнізд, місць проживання, адже пернаті – вірні помічники у боротьбі за збереженням лісів.
     На фото шпаківні, до яких доклали рук та фантазії лісова охорона Кочичинського лісництва.