Завантаження новин...

Догляди за лісовими культурами - це святе для справжнього лісівника

Справжній лісівник, повинен створити новий, сучасний ліс на місці зрубаного. Тож, житомирські лісівники щороку після закінчення лісовідновлювальних робіт приділяють максимум увагу саме доглядам за лісовими культурами. Бо лише доглянуті лісові культури є запорукою високопродуктивних деревостанів. Лісівники поколіннями примножують та зберігають зелений скарб нашого краю і сьогодні у кожного із лісівників це є першочерговим завданням у його лісівничій справі.

 

Цьогорічні погодні умови є досить сприятливими для швидкого росту трав’яної рослинності, бур’янів  на площах з лісовими культурами.

Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога у вирощувані молодого лісу. Адже, забур’яненність культур в подальшому є причиною незадовільного їх стану та врешті загибелі. Перші три-п’ять років, — основні, — аби не втратити час і дати саджанцям можливість «вирватися» до сонця.

Догляд за лісовими культурами у кожному із лісництв вимагає індивідуального підходу до кожної ділянки, поєднаного з фаховими знаннями та досвідом. В залежності від віку культур, ступеню забур’яненості, догляди на площах лісових культур проводяться методом обкошування міжрядь мотокущорізами, якими забезпечена кожна майстерська дільниця, а також механізованим способом – трактором МТЗ -82 в агрегаті з культиватором КЛБ-1,8. Завдяки цьому лісівники не лише відкривають доступ світла до маленьких саджанців, а й сприяють приросту.

 

Саме зараз лісівники проводять роботи по догляду за цьогорічними лісопосадками та лісовими культурами минулих років створення. На сьогодні проведено доглядів за молодим лісом на площі 480 га.

 

Праця лісівника – праця на майбутнє. Тож, житомирські лісівники працюють з настановою пращурів: «Уклінно шануймо минуле, натхненно творімо сьогодення і з впевненістю дивімося у майбутнє».