Завантаження новин...

В лісових масивах проведено лісопатологічні обстеження

 
В лісових масивах ДП «Житомирський лісгосп» постійно здійснюють обстеження ділянок на предмет доцільності проведення санітарно-оздоровчих заходів. Так, днями комісією було проведено обстеження лісових масивів Березівського, Богунського, Левківського, Корабельного, Тригірського та Новозаводського лісництв. Обстеженні взяли участь головний лісопатолог ДСЛП «Вінницялісозахист» Олександр Болюх, інженер ОЗЛ Наталія Боримська та лісничі.
 
Обстежені деревостани в основному представлені різновікові чистими та мішаними насадженнями з головною породою сосна звичайна, дуб звичайний, береза повисла, вільха чорна та ялина європейська. Обстежена площа по підприємству складає 520,3 га. Комісією було обстежено та рекомендовано з метою недопущення появи та розповсюдження стовбурових шкідників та збереження технічних якостей деревини, рубки поліпшення санітарного стану лісів (санітарне рубання вибіркове та санітарне рубання суцільне) необхідно провести якісно і в стислі терміни. Дані рубки буде проведено згідно Санітарних правил в лісах України ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року № 756).
 
На місці зрубів лісівниками будуть проведені роботи з лісовідновлення шляхом посадки мішаних лісових культур. Заліснення буде проведено в максимально стислі терміни, враховуючи тип умов місцезростання, головну лісоутворюючу породу та за технологіями, що перешкоджають розвитку патологічнихпроцесів у лісових насаджень.
 
Сьогодні лісівники, напевне, як ніхто, відкриті для громадськості.  Плани санітарно-оздоровчих заходів і рубок головного користування підписуються у сільських радах. Будь-яка людина може побачити, що і де рубається, і навіть де планується проводитися рубка. Заходи з поліпшення санітарного стану лісів, перелік заходів який планується на території того чи іншого лісництва можна знайти на сайті лісгоспу.