Завантаження новин...

Вивчаємо ліс. Мінсмуги

Хто бував у лісі, мабуть, звертав увагу на проорані в масивах різної ширини смуги. Та можливо, не всі знають, що в лісівничій термінології вони називаються мінералізованими, а прокладають їх для боротьби з лісовими пожежами. Адже  смуга, на якій з допомогою ґрунтообробного механізму присипана землею  хвоя, трава, лісова підстилка, є штучною  перешкодою для поширення вогню. 
Як правило, мінсмуги облаштовуються через певну відстань у всіх лісових масивах, а особливо важливою є їх наявність в хвойних молодняках, вздовж автомобільних шляхів, на межі із сільськогосподарськими полями.
На території Білківського лісництва Радомишльського держлісгоспу таких протипожежних барєрів прокладено  майже 50  км. Щорічно в підрозділі створюють 15-20 км нових та проводять догляд за вже існуючими, протяжність яких близько 35 км.
«Як правило, смуги поновлюються 4 рази на рік – зазначає лісничий  цього лісництва Сергій Онофрійчук. – Але якщо погода дощова – то трактор з плугом ходить  ними значно частіше. Варто слідкувати і за тим, щоб мінсмуги мали таку ширину, котра не дозволить полум’ю перекинутися через неї».
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ