Завантаження новин...

Результати роботи ДП „Словечанський лісгосп“ за січень - квітень 2019 року

За 4 місяці 2019 року лісгоспом реалізовано продукції на 55,8 млн. грн. (на 19 тис. грн. більше від рівня відповідного періоду попереднього року). В т. ч. на експорт відвантажено продукції переробки на суму 7,9 млн. грн. (зменшення на 17,0 млн. грн.).
Заготовлено ліквідної деревини від усіх видів рубок 67,5 тис. м3. В тому числі на рубках формування і оздоровлення лісів заготовлено 35,7 тис. м3.
Вивезено деревини на нижній та проміжні склади 70,0 тис. м3 (на 4,6 тис. м3 більше ніж у відповідному періоді минулого року).
Середньооблікова чисельність штатних працівників за 4 місяці 2019 року – 453 чол.
За січень – квітень місяці поточного року загальний фонд оплати праці по підприємству склав 16,5 млн. грн. (в середньому за місяць працівникам нараховано 4,1 млн. грн.).
За 4 місяці поточного року лісгоспом вироблено продукції переробки деревини на 10,6 млн. грн. Перероблено у власних цехах 10,3 тис. м3 низькотоварної деревини (+1,4 тис. м3 до минулого року), що складає 15,2% до загального обсягу заготовленої ліквідної деревини. У грошовому виразі доля реалізованої продукції переробки складає 15,6% від загальної реалізації продукції лісгоспу. По лісгоспу показник виходу продукції переробки деревини з 1 м3 витраченої сировини складає 1031 грн.
 
За 4 місяці підприємству за рахунок нарощування обсягів реалізації найбільш цінних сортиментів вдалося не допустити спаду реалізації продукції. Однак в наступні місяці очікується значне зниження обсягів реалізації. Через падіння попиту на внутрішньому ринку, відсутність достатньої кількості переробників для створення в межах України здорового конкурентного середовища значно знизились ціни на лісопродукцію, і як результат – за останні два місяці дохідна частина лісгоспу зменшилась в середньому на 2 млн. грн. щомісячно у порівнянні з минулим роком. Це при 1,5-разовому зростанні рентної плати за використання лісових ресурсів (для сплати якої необхідно додатково до бюджетів усіх рівнів сплатити близько 8 - 9 млн. грн на рік) змушує підприємство оптимізувати свої витрати (в тому числі і за рахунок соціальних виплат працюючим) для попередження збиткової діяльності та недопущення значного погіршення фінансового стану лісгоспу.