Завантаження новин...

Лісові знаки допоможуть не заблукати

Весняний ліс сповнений пахощами різнотравя та вабить до себе все більше відпочиваючих. Але буває, що радісний відпочинок чи прогулянка лісом, збір трав та грибів закінчується досить тривожним відчуттям – ЗАБЛУКАВ!

Тож, якщо пригадати, напевно всі ми, відпочиваючи у лісі, помічали деревяні стовпчики з незрозумілими написами. Проте, мало хто знає, яку інформацію вони містять та для чого лісівниками встановлюються взагалі. Найчастіше ми зустрічаємо у лісі ділянкові та квартальні стовпи.

Саме завдяки квартальним стовпчикам дуже зручно орієнтуватися у лісі. В кожному держлісгоспі є своя постійна нумерація кварталів, яка завжди йде із заходу на схід і з півночі на південь. Чотиригранні квартальні стовпи встановлюються в точці перетину квартальних просік. Кількість щік на стовпі повинна відповідати кількості кварталів, що сходяться в точці перетину. Щоки з номером кварталу направляються по діагоналі та вказують на відповідний квартал. Найменші ж цифри завжди показують номер кварталу, розташованого на північ від стовпа - тому ребро стовпа між двома гранями з найменшими цифрами показує напрямок на північ. На кожній грані чотиригранного стовпчика вибиті цифри.

Тож, зустрівся стовпчик, до прикладу, з цифрами 25, 26, 29, 30 він розповість про наступне. У тій стороні, звідки видно цифри 25-26 показують північ, а в стороні, звідки одночасно видно цифри 29-30 – південь. Відповідно там, де цифри 29-25 – захід, а 30-26 схід. Квартальні стовпчики обовязково фарбуються: щоки і верхня частина головки – білим, а нижня частина головки – зеленим кольором, решта наземної частини – смугами білого і зеленого кольору, що чергуються.

Тож, натрапивши в лісі на квартальний стовпчик ви зможете зорієнтуватися в лісовому масиві того чи іншого лісництва. Також, стануть у нагоді ділянкові стовпи та інформаційні стенди.

Назву лісництва, номер обходу, прізвище та номер телефону майстра обходу чи лісництва можна дізнатися на інформаційних стендах, які встановлюють майстри на території свого обходу.

Багато можуть розповісти ділянкові стовпи, які відносяться до натурних лісогосподарських знаків і встановлюється при виконанні лісогосподарських робіт на території лісового фонду.

Так, зустрівши деревяний ділянковий стовпчик з написом 93-9 СРС-19 0,7 можемо дізнатися наступне. В першому рядочку зазначено номер кварталу та номер виділу (квартал - 93, виділ - 9). Другий рядок містить – скорочений напис лісогосподарського заходу, який було проведено та рік його проведення (СРС санітарне суцільне рубання, рік проведення – 2019). Трій рядок –  площа ділянки, на якій проводився лісогосподарський захід (площа - 0,7 га). Також, в другому рядку можуть зазначатися скорочені назви таких лісогосподарських заходів: ОСВ – освітлення, ПРЧ – прочищення, ПРЖ – прорідження, ПРХ – прохідна рубка. СРВ - санітарне рубання вибіркове, ПРЖ – проріджування, ЛК– лісові культури (штучне лісовідновлення), ПРП – природне поновлення лісу.

Тож, натрапивши в лісовому масиві на той чи інший лісівничий знак, інформаційні чи застережливі стенди – все це може дійсно допомогти людині, яка заблукала. Саме головне бути спостережливим та не панікувати. Бажаємо всім гарного, відповідального та радісного відвідування лісу!