Завантаження новин...

У лісівників гаряча пора зі збору насіння із шишок

Шлях дорослої сосни розпочинається із маленької насінини. Щоб виростити могутній ліс – важливо мати якісний посадковий матеріал.
В Народицькому спецлісгоспі активно проводять заготівлю шишок сосни звичайної із високобонітетних насаджень. 
Розпочинаючи з січня по лютий  місяць  лісівники заготовляють шишки сосни для отримання насіння, яке буде висіватися в розсадниках для отримання сіянців. 
Загалом заготівля та переробка шишок – непростий та кропіткий процес, який потребує часу. Адже щоб отримати крихітну насінину, шишки проходять кілька етапів переробки. У цьому процесі не можна схибити, бо від правильності та дотримання усіх правил залежить якість посівного матеріалу.
Процес починається із окремої теплої кімнати, де шишки лежать на просушці. Потім їх засипають у барабани і сушать при температурі 40-45ºС. Важливо дотримуватися температурного режиму, оскільки при більшій температурі насіння пересушиться, а при недостатній – шишки не розкриються.
Після цього насіння випадає і готується до обезкрилювання та очищення від зайвого.
Сухе та чисте насіння сосни звичайної зберігається у скляних бутлях в насіннєсховищі і чекає весни. Посівний матеріал проходить обов’язкову перевірку на кондиційність у спеціалізованій лабораторії.
– Якісне насіння – запорука успіху усієї лісівничої справи. Адже від того, як ми зберемо та збережемо зібраний урожай, залежить продуктивність майбутнього лісу, – зазначає головний лісничий ДП «Народицький спецлісгосп» Віталій Кроль, – тому цьому процесу приділяємо особливу увагу.