Завантаження новин...

Прогулянка лісом

Прогулянка лісом – це завжди чудово, а в передріздвяний день, та ще й по-справжньому зимовий, як сьогодні, - взагалі казка! Скрізь панувала тиша, яку порушувало лише легке рипіння снігу під ногами. Здавалося, ніби всі звірі та комахи покинули цю місцевість у пошуках тепла чи залягли у зимову сплячку. Не чути було, навіть, птахів…
Ліс спить, загоюючи спокоєм важкі рани, нанесені весняними пожежами …
Гідом у цій мандрівці був Віктор Михайлович Токарський – лісничий Овруцького лісництва ДП «Овруцьке лісове господарство».
Кожна лісова стежина відкривала перед нами все нові і нові картини зимового пейзажу! А холодне повітря, насичене сосновими пахощами, здавалося найкращою у світі аромотерапією. Особливо затишно було і легко дихалось біля мальовничого лісового озерця, утвореного двома дамбами в одній із давно заболочених приток річки Жолонь.
- Місце відпочинку тут було створено давно, - розповідає Віктор Михайлович, - але людська недбалість і байдужість спотворили його. Тільки «зимовий камуфляж» однак робить цей куточок чарівним і неповторним.
- Упорядковувати цю територію ми почали в минулому році, - провадить далі Віктор Михайлович. – Розчистили водойму, зробили пірс для під’їзду пожежних машин. У цьому ж році плануємо створити тут справді чудесну місцину для дозвілля на природі, яка не потребуватиме маскування! Хочеться донести людям, овручанам і гостям, - каже лісничий, - що і ліс, і наша робота лісівників – це все для них, для їх якісного відпочинку, їх яскравих вражень від нашої природи. І про це ми постійно наголошуємо: цінувати й берегти, не засмічувати і не знищувати те, що вже маємо!
Пан Віктор запросив нас приїхати, коли роботи тут будуть закінчені. Ми обов’язково ще довідаємося і про етимологію унікального (напевно, з міфологічним підтекстом) топоніма - «Вербовий Міст», назви найпривабливішої місцини навколишнього лісового масиву.