Завантаження новин...

Нагодуй птахів взимку!

У Міжнародний день клімату, 8 грудня, в Україні стартувала загальнодержавна акція «Нагодуй птахів взимку», ініціатором якої є Державне агентство лісових ресурсів України. Мета акції – допомога птахам під час зимівлі та розміщення годівничок на території парків, скверів, шкіл та дитячих садочків.

Птахи – справжні друзі та захисники лісу. Наприклад, дятли – справжні лісові санітари. Кількість комах, що поїдається дятлами, величезна. Дятел за день може знищити 750-900 короїдів або більше 50 великих хрущів. Всім відома пташка синичка, теж приносить чимало користі, адже завдяки тому, що вона люблять поїдати всіляких комах, відбувається природне очищення кори дерев від дрібних шкідників. А ще можна отримати величезне задоволення, просто послухавши їх дзвінкі пісеньки, що піднімають настрій в похмурі зимові дні.

Лісівники Житомирського лісгоспу долучилися до цієї природничої акції та протягом тижня майстрували їдальні для пташок.  Тепер пташки зможуть підживитися смаколиками у годівницях на подвір’ї адмінбудівлі лісгоспу. В лісових масивах підприємства лісова охорона систематично оновлює лісові годівниці для птахів та підсипає їжу, аби допомогти птахам перезимувати. В свою чергу птахи неодмінно віддячять природі, знищуючи шкідників у садах та лісах. 
Тож, допомагаймо птахам, звірям та один одному у будь-яку пору року та в різних ситуаціях!

Ірина Шевчук, ДП "Житомирський лісгосп"