Завантаження новин...

Лісівники заготовляють хвойний ліс

Надворі другий місяць зими, проте незабаром розпочне свій новий цикл життя все живе, то ж лісівники готуються до посадки лісу – своєї рукотворної праці, направленої на відтворення та збільшення лісистості нашого краю. Саме зараз, у розпалі заготівля та переробка насіння хвойних порід – збирання шишок.
Наразі, всі лісництва підприємства звозять заготовлені шишки хвойних порід на переробку до власної шишкосушарки, яка функціонує на Базовому лісорозсаднику. Насіння хвойних порід має цікаву особливість, адже збираємо ми не готове насіння, а шишки, які є насіннєвим матеріалом у хвойних дерев. Тож, зібрані шишки спочатку сушаться у спеціальних барабанах, щоб вона розкрилася і висипалось насіння, далі його очищують від домішків, обезкрилюють та сортують. Ось такий цикл переробки проходить насіння хвойних порід.
Головними лісоутворюючими породами на підприємстві є сосна звичайна та дуб звичайний, але переважаючою породою є все ж таки сосна. То ж потрібно заготовити вдосталь лісового хвойного насіння аби на весні висіяти його в розсадниках, щоб через рік отримати стандартний садивний матеріал для створення лісових культур. Для забезпечення цього технологічного процесу насіннєвим матеріалом силами лісової охорони вже заготовлено 2,5 тонни шишок хвойних порід. Збір шишок проводився на ділянках, де ростуть найкращі, високобонітетні дерева, які дають якісне насіння. Для лісівників вкрай важливим є заготівля лісового насіння, адже маєш насіння будеш мати і врожай. Тож, як вправні господарі ми не лише в строки заготовляємо насіння, а й створюємо певний його запас. 

Цікаво знати, що в одній середній шишці сосни звичайної ховається близько 20 насінин, із яких лише дві третини – життєздатні, а решта насіння некондиційне. А із 100 кілограмів шишок ялини можна отримати лише до 2 кг насіння, а з сосни – ще менше. 
Народна ж  прикмета обіцяє: велика кількість шишок на хвойних деревах - на холодну і сувору зиму. А для лісівників це означає, що буде вдосталь насіння для забезпечення потреб у садивному матеріалі.
Тож, дивлячись на величаві стрункі ялини та сосни, навіть важко уявити, що їх життя починається з такої малесенької насінинки, а ще скільки людської праці докладається, щоб виростити високопродуктивні ліси. Ось такий шлях малесенької насінинки від шишки до майбутнього лісу. У тому числі – й до новорічного деревцяти, що вирощується 5-8 років на спеціальній плантації.