Завантаження новин...

Віктор Сахнюк: Фахові та скоординовані дії у веденні мисливського господарства поступово дають ефективний результат

За останній рік в державних лісогосподарських підприємствах Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства вдалося значно покращити стан мисливського господарства в області.
Про це повідомив начальник управління Віктор Сахнюк на своїй сторінці в Facebook
«Зокрема, за результатами обліків, проведених в січні-лютому 2021 року, чисельність мисливських видів диких копитних тварин Житомирщини збільшилася в середньому на 10%:
- оленя європейського на 27% (1708 гол.);
- оленя плямистого на 6,7% (288 гол.);
- лося на 5,7% (1977 гол.);
- козулі на 3,6% (17657 гол.);
- кабана 7,6% (3184 гол.),» - додав він.
Віктор Анатолійович також повідомив, що для збільшення чисельності диких тварин і зменшення їх міграції лісогосподарськими підприємствами здійснюється підгодівля не тільки в зимовий період, але й впродовж усього року. Також лісгоспи в міжсезоння, в місцях підгодівлі диких тварин, ремонтують існуючі біотехнічні споруди та будують нові.
«Приділяється увага не лише копитним тваринам. Так, на фото можете побачити, які комфортні умови для розведення фазанів створили лісівники ДП "Житомирський лісгосп". А лісівники 
Державне підприємство "Радомишльське лісомисливське господарство" – для розведення зайця-русака,» - розповідає начальник управління .
З метою моніторингу мисливських видів диких тварин і визначення ïx видової та вікової структури у лісах області встановлено більше 100 фотопасток. До речі, вони допомагають і в боротьбі з браконьєрами. 
Керівник наголосив, що лісівники Житомирщини постійно здійснюють рейди з охорони державного мисливського фонду. Вже з початку року проведено 581 такий рейд, що на 7% більше в порівнянні з відповідним періодом 2020 року. На 81% зріс показник складання адмінпротоколів.
«Фахові та скоординовані дії щодо ведення мисливського господарства поступово дають ефективний результат. Поставив завдання керівництву всіх лісгоспів області активізувати роботу в цьому напрямі,» - наголосив Віктор Сахнюк.