Завантаження новин...

Мінералізовані смуги – спосіб захисту лісів від пожеж

Житомирські лісівники з настанням пожежонебезпечного періоду проводять комплекс профілактичних заходів аби не допустити виникнення лісових пожеж. Зокрема: встановлюються, аншлагів з протипожежною тематикою, проводяться роз’яснювальні бесіди з населенням, перекриваються шлагбаумами заїзди в лісові масиви, влаштовуються мінералізовані смуги та проводяться догляди за існуючими мінсмугами.
 Мінералізована смуга являє собою штучно створений протипожежний бар’єр, проведений шляхом очищення ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів. Як правило, здійснюється це механізованим способом: проводиться оранка трактором ґрунту на певну ширину. При цьому мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею.
Теоретично мінсмуга спрацьовує двома способами. Перший, коли при спалахах зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. А інший, коли собою створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного, з пожежею, вогню. Поширюючись, наприклад, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум’я загасає, оскільки більше нема чому горіти.
Відтак, по підприємству влаштовано мінералізованих смуг 268 км, проведено догляд за існуючими мін смугами 231 км, встановлено наглядової агітації – 120 знаків та аншлагів, перекрито позапланових доріг – 50 шт.
Варто нагадати, що за порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена адміністративна відповідальність:
- статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладання штрафу на громадян  від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двохсот сімдесяти до дев’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Жиитомирські лісівники вкотре наголошують дотримуватися правил пожежної безпеки в лісі та обмежити відвідування лісу під час пожежонебезпечного періоду. Розводити багаття лише у спеціально відведених для цього місцях, що значно унеможливлює виникнення пожежі. Лісівники, подбали про ваш відпочинок та запрошують на спеціально власноруч облаштовані рекреаційні ділянки для безпечного та комфортного відпочинку.  Не зайвим буде також наголосити на культурній поведінці відвідувачів лісу. Велике прохання НЕ ЗАЛИШАТИ СМІТТЯ в лісі! Чистий ліс – це здорове майбутнє наших нащадків.