Завантаження новин...

В держлісгоспах Житомирщини підраховують кількість вирощених сіянців

В лісогосподарських підприємствах області розпочали інвентаризацію  садивного матеріалу, вирощеного цього року.
В кожному лісгоспі створено відповідну комісію, а в лісництвах – підкомісії, до яких увійшли інженерно-технічні працівники державної лісової охорони, котрі впродовж місяця перерахують та проведуть оцінку якості садивного матеріалу та  укорінених живців у теплицях та розсадниках.
Таким чином, в результаті інвентаризації лісівники точно знатимуть, скільки мають  стандартних саджанців кожної породи з урахуванням виду і віку рослини. 
Особливу увагу спеціалісти звернуть на те, чи відповідає саджанець нормативним вимогам за висотою, діаметром кореневої шийки та наявністю бруньки.  
Ті ж сіянці, що відстають у рості, або мають недорозвинену кореневу систему, використовувати при садінні недоцільно, бо господарство понесе витрати, а очікуваного результату не буде.
Для вирощування садивного матеріалу у лісогосподарських підприємствах управління діє 190 лісових розсадників загальною площею понад 110 га.
Щорічні обсяги вирощування садивного матеріалу в розсадниках складають 35-40 млн. штук. Проте цієї весни лісівники області дещо збільшили площі посівів, аби мати достатньо сіянців для заліснення ділянок, постраждалих від пожеж. 
Пресслужба Житомирського ОУЛМГ