Завантаження новин...

Будьте обережні

У розпалі сезон збору чорниці – однієї з найулюбленіших лісових ягід. Вони покращують зір, регулюють функціонування травної системи, застосовуються у лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань. 
Та варто пам’ятати, що значна частина Житомирщини, і особливо Народицький район зазнав радіаційного впливу внаслідок Чорнобилької катастрофи. І хоча трагедія сталася 34 роки тому, не слід втрачати пильності щодо можливості забруднення дарів лісу радіоактивними речовинами. 
Річ у тому, що внаслідок забруднення ґрунтів, зібрані навіть на одній і тій самій галявині лісові дари, можуть мати абсолютно різні показники радіаційного забруднення. Тому безпечніше відмовитися від їх вживання, якщо невідомо їх місце збирання.  
Щоб дізнатися рівень радіоактивного забруднення харчових продуктів на Сs-137 та Sr-90, потрібно провести виміри в спеціальних лабораторіях.
Крім того, нагадуємо Вам, що заготівля грибів та ягід на території держлісфонду ДП «Народицький спецлісгосп» заборонено в зв’язку із обмеженим режимом лісокористування та Правилами пожежної безпеки.
Також хочемо звернути увагу, знаходячись у лісі треба дотримуватись правил поводження у лісі в пожежонебезпечний період, бо необережно кинутий недопалок, сірник, непогашене багаття може призвести до жахливих наслідків, що тимчасово забороняють відвідування лісів у зв’язку з високим класом пожежної безпеки.
Дбайте про своє здоров’я! Будьте завжди впевнені у якості продукції, що споживаєте.