Завантаження новин...

В Ємільчинському лісгоспі ручну працю полегшує сучасна техніка

Сьогодні техніка в лісі вирішує якщо не все, то майже все. Особливо у сферах заготівлі та переробки лісосировини. Сучасна техніка все більше витісняє важку працю лісоруба, хоча на окремих важкодоступних ділянках, як кажуть, без пилки і сокири поки що не обійтись.
Ємільчинський держлісгосп нині утримує найбільші техно- і автопарки: десятки лісовозів, тракторів, навантажувачів, трелювальних механізмів, вантажівок.
– Зрозуміло, що прийшов час купувати сучасні автоматизовані модулі, але вони надто дорогі, – зазначає головний інженер ДП «Ємільчинське лісове господарство» Володимир Ніколайчук. – Хоча процес модернізації у нас не зупиняється: торік придбали декілька деревообробних верстатів та пилорам європейського рівня, два трактори МТЗ-792, декілька гідроманіпуляторів для навантаження – розвантаження деревини. Найважча ручна праця була саме в лісі й ми тепер хочемо її там повністю механізувати за допомогою сучасного устаткування, – розповідає Володимир Феліксович.
До речі, Ємільчинський держлісгосп утримує навіть власний дорожньо-ремонтний підрозділ, технічно оснащений краще, ніж будь-який райавтодор: є потужний екскаватор з великим ковшом, бульдозер і новий автогрейдер. Лісгосп приймає замовлення на ремонт доріг як від інших лісгоспів, так і від органів місцевого самоврядування. Торік, наприклад, ємільчинські лісівники ремонтували дороги аж у сусідній Рівненській області. Цього року таких замовлень не поменшало.
Володимир ВАСИЛЬЧУК.
Фото :
Головний інженер ДП «Ємільчинське лісове господарство» Володимир Ніколайчук.