Завантаження новин...

Лісівники підвели підсумки лісокультурної кампанії

Щороку, за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України з 21 березня стартує акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», під час якої проводяться весняні лісовідновлювальні роботи – висаджується молодий ліс. Також, в рамках акції лісівники активно працюють з учнівською молоддю з метою профорієнтації, популяризації лісівничих знань, виховання поваги до природи, довкілля та лісу. Всі лісництва підприємства долучилися до акції під час якої було проведено 17 заходів, посаджено 22 га лісових культур до яких долучилися 471 представників різних сфер та установ, в тому числі  шкільна та студентська молодь – 215 чоловік.

 

Протягом цьогорічної лісокультурної кампанії проведено лісовідновлення  на площі 245 га, в тому числі посадка лісових культур – 170 га, при плані 150 га, що складає 113 % виконання плану 2019 року. Проведено сприяння природному поновленню на площі 75 га.

Зі створених лісових культур левову частку займає сосна звичайна – 113 га, дуб звичайний – 45 га, ялина європейська 4 га та береза – 8 га.

Подбали лісівники і про майбутню атрибутику новорічних свят, створивши плантацію новорічних ялинок на площі 7 га, що становить 28 тисяч  новорічних деревцят.

В лісових розсадниках загальна площа посівів становить 1,6 га – хвойні 0,48 га, листяні 1,01 га та чагарникові 0,06 га.

З метою отримання садивного матеріалу з поліпшеними показниками якості та досягнення стандартних розмірів на підприємстві функціонує тепличне господарство, яке складається із 11 теплиць загальною площею 0,29 га. Продовжуються роботи по вирощування основних лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою. Так, в поточному році загальна кількість посівних місць складає 700 тис.шт., в тому числі висіяно насіння хвойних порід в касети швецької компанії BCC (загальна кількість посівних місць 52 тис.шт.)

В період цьогорічної лісокультурної кампанії по виконанню лісокультурних показників позитивно відзначився колектив Березівського лісництва, який очолює лісничий Олександр Станіславов. На території лісництва було проведено 5 головних заходів з посадки лісових культур в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Також, варто відзначити колектив Пилипівського лісництва, яке очолює лісничий Василь Грищук, де проведено посадку лісових культур на високому агротехнічному рівні та облаштовано тимчасові розсадники із крапельною системою зрошування та притінюючою сіткою.