Завантаження новин...

Зустрічаємо шпаків

Один виводок шпаків за 5 днів може з’їсти близько 1000 травневих жуків та їх личинок!
Памятаючи, що птахи, котрі живуть поруч, надають неоціненну допомогу у боротьбі із шкідливими комахами, лісівники також використовують такий метод боротьби із шкідниками і допомагають птахам в лісі. Тому з приходом весни в лісах області активно розвішуються «пташині будиночки». 
До прикладу,  в лісництвах  Новоград-Волинського держлісгоспу з початку 2018 року виготовили та встановили  780 шпаківень  на площі 260 га. А до кінця року в лісах підприємства буде розміщено  1410 будиночків для шпаків.
"Цікаво, що в шпаківні можуть оселятись не лише шпаки, - ділиться своїми спостереженнями головний лісничий лісгоспу Георгій Юзвінський, -  а і стрижі, синиці, ластівки, мухоловки, сови, горобці, дятли і навіть білки. 
Розміщувати пташиний будиночок в лісі, варто знати деякі секрети: вивішувати шпаківню потрібно у захищеному місці на дереві так, щоб опівдні її добре обігрівало сонце, на висоті 4 – 5 метрів над землею, для того щоб хижаки не змогли дістатися до птахів."   
Лісівники закликають усіх охочих приєднатися до зустрічі пернатих з теплих країв і в себе вдома теж виготовити такий будиночок та повісити в саду.