Завантаження новин...

Житомирський лісгосп планує провести лісовідновлювальні роботи на площі 190 га

На календарі перший день весни, а отже, для лісівників - це своєрідний старт їх кропіткої праці. Відтак, з настанням сприятливих погодних умов розпочнеться лісокультурна кампанія, під час якої буде висаджуватись молодий ліс. Цієї весни планується провести лісовідновлювальні роботи на площі 190 га, з них 130 га шляхом створення лісових культур та 60 га природного поновлення.

«Готуються лісівники до посадки лісу заздалегідь. Так, для успішного проведення лісокультурної кампанії по підприємству вирощено більше 1 млн. штук стандартних сіянців, в тому числі сосни звичайної – 717,5 тис., дуба звичайного – 237,7 тис. та інші  – 88,9 тис. штук.», – ділиться головний лісничий підприємства Сергій Дубницький.

В свою чергу інженер з лісових культур Олена Воробйова зазначає: «Окрім основних лісоутворюючих порід висаджуємо супутні породи – береза повисала, липа крупнолиста, клен гостролистий, ясен звичайний, плодокісточкові різновиди деревних та чагарникових порід, а також продовжуємо вводити інтродуцент – модрина європейська. На підприємстві продовжується робота в напрямку створення насаджень змішаного типу».

Позитивну динаміку тримають житомирські лісівники і в лісонасіннєвому виробництві. У 2020 році силами лісової охорони підприємства було заготовлено 3671 кг лісового насіння, в тому числі сосни звичайної – 63 кг, дуба звичайного – 3500 кг та інших порід 108 кг.

Не забувають лісівники про новорічний атрибут зимових свят, відтак заплановано створення плантацій новорічних ялинок на загальній площі 4,1 га, де будуть висаджені ялина європейська та сосна звичайна. Потурбувалися лісівники і про потреби населення в декоративних рослинах, виростивши 22 тис. штук декоративно садивного матеріалу. Як показує практика найбільш популярними залишаються – туї та ялівці різних видів та форм, ялина канадська, листяні квітучі кущі та дерева.