Завантаження новин...

Житомирські лісівники збирають жолудь - дбають про майбутні ліси

Для лісівника кожна пора року має свої особливості в їх роботі. Осінь – пора збору врожаю, а лісівники починають заготовляти свій лісовий врожай. Наразі лісова охорона лісгоспу активно заготовляє насіння дуба – жолуді.
«Основною культурою по нашому підприємству є сосна та дуб звичайний. Останні роки дуб звичайний ми все більше вводимо в культури, адже на теперішній час він є більш витривалим до ураження шкідниками, на відміну від хвойних порід. Та й деревина набагато цінніша і користується попитом, – розповідає Олена Воробйова інженер з лісових культур.
Для створення високопродуктивних і стійких лісових насаджень потрібне насіння з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю. Тож, для лісовідновлення лісівники використовують лише якісне насіння місцевого походження, бо деревні породи, з яких воно збирається, добре пристосовані до умов, місцезростання.
В першу чергу, жолудь збирають на об’єктах постійної лісонасінневої бази, а також на ділянках з дубовими насадженнями. В лісгоспі є декілька об’єктів постійної лісонасінневої бази по дубу звичайному: генетичні резервати, постійні лісонасінневі ділянки та плюсові дерева.
Після збору жолуді сортують, вибраковують хворі і закладають на стратифікацію. Також, перевіряється насіння на посівні якості, на зараженість хворобами й ушкодженість шкідниками в Вінницькій лісонасінневій лабораторії, де насіння отримує відповідні сертифікати.
Весь зібраний посівний матеріал буде висіяно у лісорозсадниках.