Завантаження новин...

Житомирські лісівники везуть до лісу харчі для звірини

Майже сотня підгодівельних майданчиків та понад 400 годівниць -  таку мережу «закладів харчування» в лісах Житомирщини облаштували лісівники області.
Щоранку єгерські служби усіх дережавних лісогосподарських підприємств Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства виїздять до цих лісових їдалень, щоб доправити туди харчі для лісових мешканців.
«У час, коли у лісі багато снігу та лютують морози, така допомога звірині є не просто важливою, а необхідною, - ділиться мисливствознавець Новоград-Водинського держлісгоспу Володимир Демчук. – Інакше – значна частина мешканців лісу зиму може не пережити. Коли температура повітря значно знижується – харчування тварин має бути інтенсивнішим та поживнішим. Крім того, для оленів та козуль обов'язково розчищаємо ділянки землі від снігу, щоб вони мали де лягти на відпочинок. Бо якщо лягатимуть на сніг – можуть застудитися.»
Отож в підгодівельних пунктах розкладають лісівники різноманітні харчі: сіно, зернові снопики, гіллячкові віники, кукурудзу, зерносуміші. Обовязковим в раціоні є і сіль, відтак солонці – поряд з кожною годівницею та підгодівельним комплексом.
Варто зазначити, що ще за літа лісівники заготовили на зиму 70 тонн сіна, 8 тонн силосу, майже 100 тонн зернових та понад 90 тисяч зернових та гіллячкових віників.
Зазначимо, що за дорученням начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Віктора Сахнюка управлінням запроваджено ряд заходів, спрямованих покращення ситуації в мисливському господарстві, зокрема значно розширено мережу біотехнічних  обєктів, ведуться роботи щодо  збільшення видів та чисельності звіра в лісах області. 
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ