Завантаження новин...

Житомирські лісівники разом з лісопатологами обстежували лісові масиви

Лісова охорона підприємства постійно здійснює обстеження лісових ділянок на предмет доцільності проведення санітарно-оздоровчих заходів. Так, днями, комісією за участі провідного спеціаліста відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу ЖОУЛМГ Зориною Олехнович, головним лісопатологом ДСЛП «Вінницялісозахист» Олександром Болюхом разом із головним лісничим лісгоспу Сергієм Дубницьким, інженером ОЗЛ Наталією Боримською та лісничими було проведено обстеження лісових масивів підприємства. Обстеження здійснюються згідно повідомлень про появу ознак погіршення санітарного стану лісових насаджень, складених помічником лісничого та майстрами лісу кожного із лісництв підприємства.

 

Обстежені деревостани в основному представлені чистими та мішаними насадженнями з головною породою сосна звичайна та ялина європейська. Обстежена площа по підприємству орієнтовно складає 235 га. За результатами обстеження комісією рекомендовано з метою недопущення появи та розповсюдження стовбурових шкідників, а також збереження технічних якостей деревини, провести рубки з поліпшення санітарного стану лісів (санітарне рубання вибіркове та санітарне рубання суцільне) якісно та в стислі терміни. Дані рубки буде проведено згідно Санітарних правил в лісах України ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1224).

 

На всіх місцях суцільних зрубів лісівниками будуть проведені роботи з лісовідновлення шляхом посадки мішаних лісових культур. Заліснення буде проведено в максимально стислі терміни, враховуючи тип умов місцезростання, головну лісоутворюючу породу та за технологіями, що перешкоджають розвитку патологічних процесів у лісових насадженнях.

 

Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів,  який планується провести на території того чи іншого лісництва можна знайти на сайті лісгоспу. Бажаючі можуть ознайомитись з законністю всіх видів лісогосподарських робіт.