Завантаження новин...

Житомирські лісівники рахують сіянці

 
В лісогосподарських підприємствах області розпочали інвентаризацію  садивного матеріалу, вирощеного цього року.
В кожному лісгоспі створено відповідну комісію, а в лісництвах – підкомісії, до яких увійшли інженерно-технічні працівники державної лісової охорони, котрі впродовж місяця перерахують та проведуть оцінку якості садивного матеріалу та  укорінених живців у теплицях та розсадниках.
- Особливу увагу спеціалісти звернуть на те, чи відповідає саджанець нормативним вимогам за висотою, діаметром кореневої шийки та наявністю бруньки, - роз’яснює перший заступник начальника управління Роман Ільїн.  - Таким чином, в результаті інвентаризації лісівники точно знатимуть, скільки мають  стандартних саджанців кожної породи з урахуванням виду і віку рослини. Ті ж сіянці, що відстають у рості, або мають недорозвинену кореневу систему, використовувати при садінні недоцільно, бо господарство понесе витрати, а очікуваного результату не буде.
Для вирощування садивнового матеріалу у лісогосподарських підприємствах управління діє 190 лісових розсадників загальною площею 110 га, 23000 кв. м. теплиць, 3000 кв. м. парників.
Щорічні обсяги вирощування садивного матеріалу в розсадниках досягають 35-40 млн. штук, левову частку  в загальній кількості займають сосна та дуб,  решта -   ялина, модрина, ясен, береза вільха тощо. Цього цілком достатньо для створення запланованих обсягів лісових культур в лісгоспах . Крім того, є і певний резерв для реалізації зацікавленим споживачам.
Прес-служба ЖОУЛМГ